DRFG

Skupina DRFG investuje mimo jiné i do dluhopisů

Jednou z nejznámějších komet na současném podnikatelském nebi nejenom v České republice se stala skupina DRFG. Mladý podnikatel David Rusňák, jenž je jejím vlastníkem, v nedávné době mimo realizace projektu sítě lékáren Na zdraví, které se mají stát trojkou v daném segmentu po společnostech Dr. Max a Benu, investoval své finanční prostředky do hokejové arény v Brně. Ta nese momentálně název DRFG aréna. Mimo jiné také skupina začala vkládat nemalé finanční prostředky do dluhopisů. Představme si tedy celou DRFG poněkud podrobněji.

Síť lékáren Na zdraví

Podle slov Davida Rusňáka není v oblasti lékárenství konsolidováno až 60 % českého trhu. Jen pro představu. Největším českým řetězcem lékáren je Dr. Max vlastněný investiční skupinou Penta. Pod svými křídly má 360 poboček. Za jeho zády je další řetězec Benu se 180 lékárnami. Celkový počet lékáren se pohybuje okolo 2700. V menších městech a na vesnicích lékárny zanikly, anebo již dlouhodobě nejsou. V současné době přitom tržby lékáren nejdou dolů. Stagnují pouze ty, jež proudí z léků na předpis. Právě proto zde skupina DRFG cítí šanci.

Český kapitál zpět do ČR

David Rusňák a jeho investiční skupina razí názor, že finanční prostředky pocházející z českého trhu by se měly investovat zpět. Spousta firem dnes řeší své invence tím způsobem, že investují v podstatě české finanční prostředky na cizích trzích, což je škoda. Česká republika má sice své limity, i přesto se ale dle majitele skupiny DRFG vyplatí investovat v tuzemsku.

Práce s cizím kapitálem

Investiční skupině DRFG pomohl zahraniční kapitál do určité míry vyrůst, nicméně určitě nechce sázet jen na něj. Důležité jsou pro DRFG zkušenosti s ním. Společnost disponuje dvěma investičními podílovými fondy a spolupracuje se spoustou bankovních institucí. Momentálně nabízí dluhopisy s minimálním úpisem 100 tisíc eur. Jsou tedy určeny jenom pro skutečně kvalifikované investory.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *