Copywriting

Copywriting: podnikání při zaměstnání

Pojem copywriting je u nás již poměrně známou záležitostí. I přesto si spousta lidí ale nedokáže dvě anglická slůvka spojit a přeložit do češtiny. Jde tedy o v uvozovkách kopírování textů z jednoho zdroje na druhé místo. Háček ale spočívá v tom, že nesmí jít přímo o kopii, ale o přepis! Mnozí lidé so mylně myslí, že kopie textů mohou přinést ovoce. Nikoliv, naopak dochází k tomu, že budou daní lidé potrestáni. Podívejme se tedy na možnosti copywritingu poněkud podrobněji.

Nulový opis!

Jak již bylo konstatováno, copywriter se musí držet daného tématu, nicméně při psaní nesmí použít žádných stejných slovních či větných konstrukcí, které jsou v předloze jeho práce. Pokud by tak učinil, může jej majitel původního textu žalovat, jelikož mu fakticky krade jeho duševní vlastnictví, což rozhodně není nic příjemného. I proto je nesporně také uměním opsat dokonale text takový způsobem, aby nebyl nikde dohledatelný a byl tedy považován za originál!

Za kvalitu se platí

Myslíte si, že by copywriting mohl být začátek podnikání právě pro vás? Proč ne? Musíte ale umět dokonale nastudovat texty a pak je přepisovat. Samozřejmostí je vaše vynikající znalost češtiny, bez které se prostě a jednoduše neobejdete! Když ale do něčeho takového jdete, předpokládá se, že mateřský jazyk ovládáte. Pokud umíte i anglicky a jiné jazyky, máte vyhráno. Cizojazyčné zdroje si přeložíte jednoduše sami a bez problémů pak řešíte váš text.

Kde shánět zakázky?

Pokud právě začínáte, vyplatí se navštívit portál webtrh.cz, kde se podíváte na jednotlivé inzerce. V sekci Poptávka jazykových služeb hledají majitelé webů a eshopů lidi, jako jste vy. Pokud si vás vyberou, můžete začít. Jinak si také můžete založit svůj vlastní web a zkusit štěstí právě takto. S výdělku ale budete muset počítat až ve velmi dlouhodobém časovém horizontu. Proto je copywriting ideální jako podnikání při zaměstnání!

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *