Šílená kráva z Mohelnice na Kroměřížsku? Strana Právo Respekt Odbornost požaduje omluvu

Kráva

Senátní volby se staly minulostí, nicméně v mnohých obvodech za sebou zanechaly nepříjemnou pachuť. Třeba na Kroměřížsku. Tady byly výsledky snad nejtěsnější ze všech. Do Senátu PČR se dostala Jana Zwyrtek Hamplová. Ve druhém kole senátních voleb porazila svou soupeřku Ing. Mgr. Lucii Pluhařovou z hnutí ANO o pouhých 233 hlasů. Těsný souboj, nicméně vítězka byla poměrně solidně dehonestována, a to jak známými politiky, tak i lidmi z oblasti veřejného dění. Proč a jak na to reagovala strana Právo Respekt Odbornost? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Otevřený dopis Parlamentu ČR

Hanlivé urážky nově zvolené senátorky by neměly zůstat zapomenuty. Přesně to si myslí nejenom zástupci zmiňované politické strany. Ti konkrétně uvádí v otevřeném dopisu latinské sousloví „Qui tacet, consentire videtur”, respektive „kdo mlčí, zdá se, že souhlasí”. Nenávist a zloba by se podle nich neměly stát novým politickým nástrojem České republiky. Bohužel se tak děje. Pod dopis se mimo jiné podepsali předseda JUDr. Jindřich Rajchl, JUDr. Tomáš Nielsen a další.

Pochybnosti o politicích jsou na místě, ale nelze jít za hranu

Na twitteru se děly věci. Tomáš Etzler na této sociální síti psal něco o zatoulané krávě z Mohelnice. Také se rozepsal o lžích a o tom, že tito lidé na demonstracích v Praze využívají lumpenproletariát. Tomáš Nielsen čelí kárným žalobám advokátní komory. Slova jako lháři a dezinformátoři byly v jeho tweetech patrná. Pavel Novotný psal o umolousané dezolátce a o pitomcích v souvislosti s voliči na Kroměřížsku. Tomáš Zdechovský by podpořil spíše kandidátku ANO, na jeho tweetu vulgárního v podstatě nic nebylo.

Tristní politická kultura

Je u nás už bohužel jakýmsi standardem. Co bychom ostatně chtěli, když se někteří dokážou přímo ve sněmovně poprat a ti nejvyšší byli trestně stíháni? Tak jako tak by ale nebylo od věci vyhnout se některým hodně ostrým výrazům. V souvislosti se zmiňovanou senátorkou se jich několik vyrojilo. Očividně byly za hranou.

Zdroje info: https://www.metro.cz/strana-pravo-respekt-odbornost-pro-by-se-podle-aktualniho-pruzkumu-spolecnosti-sanep-dostala-do-poslanecke-snemovny-jyr-/protext.aspx?c=A220915_154900_metro-protext_wei

https://www.irozhlas.cz/volby/jana-zwyrtek-hamplova-rozhovor-senat-kromeriz_2210031253_mim

https://www.ceskenoviny.cz/.filedefault/1664876666_ploha.pdf

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.