Seznamte se s pojmem bleisure, je stále populárnější

práce

To, jakým způsobem mění pandemie způsob práce, opravdu doceníme asi až za pár let ve zpětném pohledu. Nyní můžeme v přímém přenosu sledovat, jak se čím dál tím více prosazují trendy, které sice existovaly, nebyly ale tak rozšířené. Tzv. bleisure je jedním z nich.

Byznys a zábava

Stále se opakující scénář covidu nutí firmy a jejich zaměstnance ke změnám v podobě pracovního procesu. Čím dál více se pracuje v tak trochu jiném stylu, než je neustálé vysedávání v kanceláři. Home office se již ve firmách zabydlel. Inovovat lze ale i služební cesty. Služební cesta se mnohdy propojí dohromady s dovolenou v jednu cestu, které se říká bleisure. Název si nese odvození z anglického leisure což znamená v překladu volný čas. Ono B na začátku zase odkazuje na slovíčko byznys.

Jedná se o již dlouho známý model, kdy zaměstnavatel vyšle své zaměstnance na služební cestu. S tím, jak ustupují covidová opatření a vrací se služební cesty, jde o model stále více využívaný. Spojení práce s volnem není pro zaměstnavatele žádnou velkou překážkou. Po zasloužené práci přijde i odměna a profitují z toho oni i zaměstnanec.

Bleisure

Foto: Pixabay

Motivační benefit

Zaměstnanec si tak prodlužuje pobyt v destinaci i o nějaké ty dny navíc, které tráví střídavě zábavou i prací. V tuzemských firmách je tento postup poměrně běžný, zaměstnanec je tak na cestě za prací obohacen časem, který může využít i k cestování.

Firma platí část nákladů (především nad dopravu), čímž se cestování stává pro zaměstnance výhodnější. Jedná se o motivaci, díky které je zaměstnanec výkonnější. Uhrazení cesty i části pobytu ze strany zaměstnavatele skýtá také umožňuje, aby za zaměstnancem dorazili i rodinní příslušníci.

Zdroje informací: https://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/sluzebni-cesta-a-dovolena-v-jednom-trend-bleisure-se-zabydluje-na-ceskem-trhu-1391506

https://better-hotel.com/cs/blog/bleisure-a-workation-nove-segmenty-na-vzestupu-jste-pripraveni/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.