Sexy mozek zase v akci. Jiří Paroubek se prostě nevzdá a zřejmě to chce spasit

Paroubek Putin

Pojem politický dinosaurus by se u nás dal aplikovat na spousty osobností, které si tuzemskou politickou scénou v minulosti prošly. Jedním z vysloužilých politiků vracejících se nyní do hry je také bývalý premiér České republiky Jiří Paroubek. V čele strany Česká suverenita vyrazí získávat hlasy voličů a třeba i opětovnou slávu. Třeba mu na jeho cestě zase zasvítí sluníčko a on se bude moci těšit velké popularitě. Mnohé věci týkající se přímo jeho osoby a strany samotné jsou ale poněkud zvláštní.

Budou se psát dějiny?

Těžko říct. Jiří Paroubek se setkal s politiky v restauraci Zlatá husa hotelu Ambassador, aby mu bylo nabídnuto místo předsedy zmíněné strany. Toto místo získal po politické turistce Janě Volfové. Ta vystřídala hned několik stran. Jen pro ilustraci šlo třeba o Sociální demokracii, Suverenitu- Blok Jany Bobošíkové, Stranu důstojného života, Nezávislí demokraté a jiné.   

Podpořil ho i Miloš Zeman

Aby na tomto setkání exprezident nechyběl. Opět nezapomněl vylít kyblík zášti na všechny okolo. Zopakoval své teze o tom, jak jsou všichni ve vládě neodborníci a že je třeba hledat právě odborníky. Ano, ministr zahraničí Lipavský není žádným ruským emisarem, je tvrdě proti Rusku a ministr Výborný neumí skupovat pozemky, aby se za dva roky vykoupily pro státní zakázky. Tehdejší ministr Fencl se v tomto zřejmě vyznal mnohem lépe!

Společným poutem je ČSSD

Jasně, vždyť právě tato strana se obou zmíněných politiků týkala. ČSSD se postupně dostala do preferencí pohybujících se kolem tristních 2-3 %. Miloš Zeman byl tehdy hodně aktivní a Jiří Paroubek by si nejspíše na pádu této strany také přihřál polívčičku.   

Politické přešlapy asi zvyšují sebevědomí

Nijak jinak si to moc představit nedokážu. Jiří Paroubek chtěl do politického vlaku nastoupit už několikrát. Poslední senátní volby v Ostravě byl ale hořkou pilulkou. Získal 7 % hlasů a skončil sedmý z devíti kandidátů. A počet hlasů jeho bývalé strany LEV 21 v parlamentních volbách 0,07 %. Výstižné. A Miloš Zeman? Už jen jeho vyjadřování v kauze Vrbětice stojí za to. Asi měl virózu. Tajné služby označil jako čučkaře a fakticky velebil Putina. Následně ho označil za šílence. Politické působení obou dvou zmíněných mužů zdá se být pitoreskní. Já už toto panoptikum nechci.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://zpravy.aktualne.cz/domaci/paroubek-byl-zvolen-predsedou-cssd-nahradil-janu-volfovou/r~887b1b92cd8b11ee83060cc47ab5f122/,https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/paroubek-zeman-ceska-suverenita-socialni-demokracie-volebni-sjezd.A240217_060914_domaci_kop

Jiří Paroubek a Vladimir Putin v roce 2006: Náhledové foto Autor Presidential Press and Information Office: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vladimir_Putin_in_the_Czech_Republic_1-2_March_2006-9.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.