Senátní volby na Jihlavsku. Že by Andrej Babiš trénoval na prezidentskou bitvu?

Babiš

Tak už to tady máme. Jdeme opět volit do senátu, tentokrát je na řadě v několika obvodech druhé kolo. Asi nejvíce láká pikantní souboj Jany Nagyové a Miloše Vystrčila. Druhý jmenovaný obhajuje svou pozici. Nyní je šéfem samotného senátu. Ať už je ta jakkoli, v daném obvodu, konkrétně na Jihlavsku, to vypadá, jako by si zkoušel svou vlastní prezidentskou kampaň Andrej Babiš. A faktu, že se zastřeluje, hovoří mnohé, ač expremiér prohlásil, že žádnou oficiální kampaň aktuálně nemá.

Modelová situace jako vyšitá

Bývalý premiér si očividně vybral osobu, na které si lze otestovat, jak by na tom z hlediska preferencí byl. Jeho spoluobviněná z kauzy Čapí hnízdo se skvěle hodí. Pokud se pochopitelně Janě Nagyové bude dařit, nejspíše poroste i chuť bývalého předsedy vlády k tomu, aby kandidoval na prezidenta naší země. Aby také ne. Prostě zřejmě zkouší, zdali může i přes znevýhodněnou pozici na startu také uspět.

Proč je Jana Nagyová do jisté míry znevýhodněná?

Důvodů je hned několika a jakési stigma losera je tady očividné. O jaké handicapy se jedná?

V první řadě je u soudu, kde čelí obvinění za podvod. Vše zatím vazala na sebe a snaží se očistit Babiše. Sama také prozradila, že kandidatura rozhodně nebyl její nápad. Dále také poměrně cynicky prohlásila, že po zvolení okamžitě požádá o imunitu. Pobyt této kandidátky na Jihlavsku by se také zřejmě dal počítat v hodinách. Její vztah k této oblasti také nebude zrovna stoprocentní.    

Já to udělám, vždyť z toho mám prospěch

Také takto by se dala situace zhodnotit. Vždyť kampaň řešil sám pan expremiér se svým karavanem. Ač tvrdí, že to fakticky kampaň nebyla. Sám uvidí, jak na tom Nagyová bude. Ostatně on to potenciálně s dalšími kandidáty v boji o Hrad bude mít podobné. Startovací pozice Babiše bude ale trochu lepší. Už je mediálně známý a spousta lidí ho podporuje. No, uvidíme, jak to celé dopadne, ale jde očividně o zcela nové pojetí politiky. Jakýsi volební politický trénink.  

Zdroje info: https://www.e15.cz/andrej-babis-kandidat-prezident

https://www.visegradsky-jezdec.cz/madam-zero-a-andrej-babis-versus-milos-vystrcil/

Náhledové foto: Andrej Babiš / Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.