Selský rozum by pustil děti na hřiště, ten vládní o tom bude hlasovat

Děti fotbal

Testování v mateřských i základních školách se rozjelo a děti se v případě negativního testu mohou zúčastnit výuky. Ať už se nám to líbí nebo ne, aktuálně to takto prostě máme nastavené. Zároveň se ale schyluje ke hlasování vlády o tom, jestli se otevřou sportoviště nebo se budou setkávat pouze maximálně 2 lidé. Ať už je situace jakákoli, my dospělí to nějak zvládneme, i když už toho máme plné zuby. Děti ale musí jednoznačně na trénink. Bez pohybu na tom už tak nyní jsou mnohé poměrně tristně.

Když jsou testované, proč nemohou?

A věřte tomu, že by se otestoval dobrovolně i každý trenér, který chce s dětmi být a dopřát jim potřebný pohyb, soutěživost, dovádění s kamarády. Hlasování o tom, jestli se zakáže setkávání osob venku je proto maximálně tristní a smutné. Když už něco takového chtějí dělat, proč nevymyslí výjimku právě pro tréninky mládeže? Neskutečné až nehorázné. Selský rozum jasně velí minimálně k této výjimce.

Raději budou řešit Sputnik a další věci

Navíc to aktuálně vypadá, že více záleží mnohým politikům v čele s panem prezidentem na prosazování ruské vakcíny Sputnik V. Novináři označení za hyeny píší o tom, co se všechno dělo kolem Sputniku na Slovensku. Má to tady být také? Děti přitom budou zavřené doma čekat na to, až se někdo uráčí s nimi počítat. Mocenské zájmy tady u nás zkrátka neustále vítězí, a to v případě mnohých osob ve vedení tohoto státu.

Dětem pohyb jednoznačně chybí

O tom žádná, energie mají navíc dostatek. Mnohé si dají dost sladkostí, hlídat je rodiče často zaměstnaní přímo doma mnohdy nestíhají. Když jde navíc o děti z paneláku, nemohou fakticky ani na zahradu. Bez dozoru je před dům nikdo nepustí a čerstvého vzduchu se jim pořádně nedostane. Ať už hlasování dopadne jakkoli, je více než trapné, že k němu vůbec za stávajících okolností v takovéto podobě dochází.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.