Schillerová věří v doplácení důchodů. Peníze ale zaplatí naše vnoučata

Alena Schillerová

Bude se bít za důchodce do roztrhání těla. Mýtická penzijní Xena přemůže vládní barbary. Pětikoalice bude pykat za svou snahu ušetřit. Ano, pokrácení důchodů v průměru o nějakou tisícikorunu bylo urychlené, unáhlené a nepřipravené. Přijít nicméně něco takového muselo, jinak bychom se časem zřítili to dluhové propasti. Schillerová bohužel zřejmě přemýšlí velmi krátkozrace a krátkodobě.

Nesystémové navyšování důchodů nemůže být nekonečné

Standardní valorizace důchodů nebyla hratelná. Snížení dříve nebo později přijít muselo. Ať už to vláda udělala jakkoli a dobře to úplně nebylo, rozhodně s něčím alespoň začala a nebála se nepopulárních kroků. Pokud si pamatujete na vládu Andreje Babiše, kde byla tato paní ministryní financí, tak víte, že se s důchodovou reformou nepohnulo vůbec. Naopak se o ní takřka nemluvilo. Divit se tomu bohužel nelze, jelikož by to byly kroky nepopulárního charakteru a premiér Babiš potřebovala voliče. Naopak důchodcům se státního rozpočtu jednorázově naprosto nekoncepčně ještě přidal.

Stížnost uspěje a bude se platit

Jestliže stížnost Schillerové a jejích parťáků uspěje, bude se státní kasa nepochybně bavit. Důchody se budou doplácet a my se budeme ještě mnohem více zadlužovat. Myslí také tak nějak Alena Schillerová na to, že peníze bude muset někdo splácet? Nebo má ona samotná na komoře? Možná by mohla doplatit ony miliony, které se vydaly za její fotografie na Instagramu. Na to už nemyslí.

Půjčka s nehoráznými úroky

Stát si bude muset případně peníze půjčit. Selským rozumem lze odvodit, že to zrovna nebude na nízký úrok. Všechno do poslední koruny se pak bude muset splácet. Kdo to bude splácet? Nejspíše naše vnoučata, nicméně ty už paní Alena neřeší. Tak nějak to není její voličská skupina. Jestli v tom nebude nějaká kalkul. Člověku je z uvažování této finanční odbornice tak trochu smutno.

Zdroje info: Autor, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-vlada-bude-duchody-doplacet-veri-schillerova-40430814

 Alena Schillerová: Náhledové foto Úřad vlády České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.