Schillerová na Vinobraní: Lidé diskutují o photoshopu

Alena Schillerová

Exministryně financí se vydala na jižní Moravu a hned o tom musí vědět všichni. Její sociální sítě pochopitelně praskají ve švech a Schillerová píše o tom, jak jí lidé dobili baterky na 100 % a že samotní lidé jsou právě na vinobraní to nejlepší. Hodně zajímavé jsou mimo jiné různé názory uživatelů týkající se právě oněch fotografií. Mnozí píší o masivním využití photoshopu. No, zcela nezajímavé tyto názory bezesporu nejsou.

Přirozené fotografie?

O nějaké přirozenosti můžeme hovořit jen velmi těžko. Jeden z uživatelů Twitteru píše o tom, že ho zaujalo skupinové foto třech lidí s tím, že na jednoho svítí slunce úplně jinak. Jeden z lidí má skvěle upravenou pleť a zmizela mu druhá brada. Jakpak se to mohlo stát? Post produkční úpravy fotografií dnes nejsou nijak náročné a za několik minut mohou vypadat jako z profesionálního studia.

Prostě se uvolnila z práce a jela

Někteří uživatelé se pozastavují nad tím, že si jako zaměstnanci nemohou jen tak odjet z práce v pátek v 10 hodin. Paní Schillerová mající zájem o naši lepší budoucnost nejspíše může z práce prostě a jednoduše zmizet. Když to ostatně zvládl i Andrej Babiš, který jezdil se svým karavanem, tak proč by se nedala také ona?

Nejen důchodci

Zástupci hnutí ANO bývají často osočováni z toho, že se fotografují s důchodci a že využívají právě tuto skupinu obyvatel k tomu, aby získali co nejvíce hlasů. Fotografie z vinobraní nejsou jen s důchodci, takže ANO jistě volí i jiné skupiny obyvatel.

Už ministryně Instagramu vrátila 2 miliony korun?

Také na tuto otázku se mnozí uživatelé ptali také. Vrátit peníze by podle nich měla z vlastní kapsy. Tehdejší přešlap nebude bohužel pro Schillerovou zapomenutý nejspíše nikdy.

Zdroje info: Autor, Twitter, cnn.iprima.cz

 Alena Schillerová: Náhledové foto Alena Schillerová/ Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.