Schillerová: Babiš byl přesvědčivější než Řezníček, prezidentem bude on

Schillerová

Prezidentská debata v České televizi byla přinejmenším zajímavá. Martin Řezníček se ptal jednoduchými otázkami a čekal od kandidátů jednoduché odpovědi. Bohužel se dočkal pouze z jedné strany. Andrej Babiš místo jednoduchých odpovědí řečnil tak, jak to umí asi jenom on. Podle své spolubojovnice Aleny Schillerové byl přesvědčivější než moderátor Martin Řezníček, a tak bude prezidentem on. Škoda, že pan Řezníček nekandiduje. Toho si ale paní Schillerová asi nevšimla.

Podivná nadsázka

Pokud to mělo být vtipné, tak zřejmě nebylo. Nadsázka v zajetí maximální trapnosti se vším všudy. Soudnost se zřejmě v těchto kruzích moc nenosí. Ostatně když Andrej Babiš prohlásil, že by generál Pavel měl z volby odstoupit a přenechat místo jemu samotnému, není co řešit. V tomto kontextu se paní Schillerové divit nemůžeme.

Věrnost až za hrob se vším všudy

Panoptikum. Slovo, které může zřejmě situaci poměrně solidně vystihnout. Stačilo se podívat třeba na Babišovu tiskovou konferenci po první volbě prezidenta. Všichni, kteří stáli za ním, přitakávali. Prostě je Andrej jejich modla a měli bychom se s tím smířit, i když se už v hnutí ANO objevilo několik hlasů proti majitele nemajiteli Agrofertu. Jeho věrní by asi také nebránili Polsko v případě napadení. Nebo že by si to poté rozmysleli?

Na sociálních sítích Schillerovou nešetří

Až je chvilkami člověku této paní líto. Najít lze slova jako narcisistka, patologická lhářka, diletantka, která zruinovala státní kasu a věrná patolízalka prolhaného estébáckého gaunera. Podle jednoho tweetu ji bude soudit až Bůh, protože nosí křížek na krku. Také se jí někteří ptali na to, zda jí nevadí, že Andrej Babiš rezignuje na kolektivní obranu NATO. Tento svůj výrok nyní prezidentský kandidát žehlí, kudy chodí. No, už aby byly volby. Za necelý týden se dočkáme.

Zdroje info: Auto, Alena Schillerová/ Twitter

Alena Schillerová: Náhledové foto Úřad vlády České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.