Saúdská Arábie vítá luxus: Trump Tower míří do Džiddy

Saúdská Arábie

Nový symbol přepychu se chystá zdobit panorama Džiddy. Trump Organization oznámila plány na výstavbu luxusní věže v Saúdské Arábii. Projekt slibuje přinést do regionu nevídaný standard luxusu.

Trumpův sen o Blízkém východě

Saúdská Arábie se stává novým cílem expanze Trump Organization. Společnost v pondělí představila ambiciózní plán na výstavbu Trump Tower v Džiddě. Jde o první velký projekt firmy v této zemi. Eric Trump, syn bývalého prezidenta USA, k tomu řekl: „Těšíme se, že rozšíříme naši působnost na Blízkém východě.“ Zdůraznil význam dlouhodobého partnerství s místní firmou DarGlobal.

Luxus pro náročné

Nová Trump Tower cílí na bohatou klientelu. DarGlobal potvrdila zaměření na „luxusní saúdskoarabský trh a mezinárodní investory“. Detaily projektu zatím nebyly zveřejněny. Oznámení přichází krátce po představení jiného projektu. Trump Organization a DarGlobal plánují luxusní hotelový komplex v Ománu. Jeho hodnota dosahuje 500 milionů dolarů.

Obavy z konfliktu zájmů

Trumpovy aktivity na Blízkém východě vzbuzují otázky. Donald K. Sherman z organizace CREW varuje: „Pokračování Trump Organization v zahraničních projektech vyvolává obavy o národní bezpečnost a korupci.“ Sherman připomněl historii vztahů Saúdské Arábie s Donaldem Trumpem. Upozornil na možné porušení ústavních pravidel v případě Trumpova návratu do Bílého domu.

Zisky a kontroverze

Analýza ukázala, že Trump během prezidentství vydělal minimálně 9,6 milionu dolarů ze zemí Blízkého východu. Trump Organization čelila i právním problémům. Loni byla pokutována za daňové podvody.

Zdroje info: Reddit, https://www.al-monitor.com/originals/2024/07/trump-tower-deal-announced-jeddah-saudi-business-ties-grow,https://edition.cnn.com/2024/07/01/business/trump-tower-saudi-arabia/index.html

Náhledové foto: Pixabay