S.r.o. – proč a jak ji založit? Zajímavé tipy pro všechny podnikatele

Učitel

Založení společnosti s ručením omezeným (lidově s.r.o.) patří k činnostem, které nelze provést bez přípravy. Proč ale studovat hory dokumentů a právních předpisů, když získané vědomosti využijete jen několikrát za život? Důvodů je hned několik.

Pro rychlé založení s.r.o. v České republice není potřeba žádná zvláštní příprava. Stačí jen vymyslet název společnosti a sepsat vlastnickou strukturu a předmět nebo předměty podnikání. Pokud se v těchto pojmech příliš neorientujete, využijte bezplatné konzultace, kterou dnes mnohé firmy na internetu nabízejí.

Chcete důvod pro založení s.r.o.? Tady je

Výhod, proč to udělat, je celá řada. V České republice je nastavena nižší daň z příjmu nebo menší poplatek za přihlášení firemního vozidla. Základní kapitál navíc činí pouhou 1 Kč, kterou je ovšem nutné složit na účet v ČR. Pokud zakládáte s.r.o na Slovensku, musíte složit základní kapitál ve výši 5 000 Euro). Profesionální vedení pro zakládání s.r.o. vám zaručí, že budou splněny všechny požadavky uvedené v zákoně č90/2012 Zákon o obchodních korporacích, včetně jednání v českými institucemi. Vy tedy rozhodně nemusíte nikam jezdit.

V tomto bodě je samozřejmě možné přenechat vše na specializované firmě, která se o vše postará za vás.

Vyberte si sídlo společnosti

Využijte i dalších výhod a vyberte si virtuální sídlo společnosti v některé z atraktivních budov nejlépe v Praze, které dovedou na vizitkách udělat opravdu dobrý první dojem. Kromě anonymní adresy a možnosti pronájmu konferenčních prostor budete mít rovněž jistotu bezproblémového přebírání pošty a její zasílání k vám například v on-line podobě. Lukrativní adresa zlepší vaší firmě image a při výběru sídla společnosti v některém z větších měst zároveň minimalizujete riziko daňové kontroly.

Ani prodej s.r.o. nemusí být žádná noční můra. Jestliže nemá vaše s.r.o. žádné pohledávky a závazky, může se vše s trochou profesionální pomoci vyřídit do jedné hodiny. Odpadá tak pracné shánění kupce a problematická orientace v právním řádu.

 

 

Mít peníze je hezké. Orientovat se v této oblasti ještě důležitější. Pokusím se vám svými články pomoci.