Skenování začíná být důležité pro čím dál více firem

Skener a tiskárna

Digitalizace a práce se softwarovými programy se v posledních letech stává velmi důležitou součástí práce v řadě firem. Vedle kopírek se ve stále větší míře zvyšuje potřeba mít ve firmách sofistikované skenery s OCR technologiemi.

Poptávka po multifunkčních tiskárnách vybavených rovněž skenerem roste a firmy si uvědomují, že kvalitní zařízení pro tisk, kopírování a skenování je důležitou součástí vybavení. Podobnou zkušenost mají i ve společnosti Tomados, kde poskytují tiskové služby, servis tiskáren i pronájem kancelářské techniky.

Zefektivněním skenování zvýšíte produktivitu práce

Převádění dokumentů do elektronické podoby, tzv. digitalizace, je využitelná na mnoha frontách. Tímto způsobem snadno převedete papírové dokumenty (smlouvy, faktury, objednávky atd.) do digitální podoby a můžete v nich snadněji vyhledávat, archivovat je i pohodlně upravovat.

Moderní skenery vybavené OCR technologií snadno převedou text, se kterým je pak možno pracovat například v podobě PDF souborů. Více o OCR technologii si můžete přečíst na wikipedii zde.

Ruční přepis dokumentů by zabral hodně času a mohly by vznikat chyby a nepřesnosti. Využití skeneru vám při práci s dokumenty může ušetřit až 20 % času. Tato úspora se výrazně projeví zejména ve firmách zabývajících se zpracováním dokumentů.

Dobře vybrané multifunkční zařízení pro tisk, skenování a kopírování ušetří čas i finance

Při výběru zařízení myslete nejen na parametry pro tisk, ale i pro skenování. Pokud víte, že budete skener často využívat, vybírejte pečlivě. Plusem je:

  • možnost propojení do infrastruktury podniku, potřebných úložišť a informačních systémů,
  • schopnost skeneru pracovat s většími objemy dat,
  • rychlost skeneru,
  • přehledný displej s dotykovým ovládáním.

Poohlédněte se spíše po dražších zařízeních, která vám poskytnou kvalitnější služby i možnost většího objemu tisku.

Nebo zvolte možnost pronájmu multifunkčního zařízení. Budete mít jistotu toho, že i při závadě vám poskytovatel okamžitě zajistí servis nebo náhradní zařízení. Pronájem multifunkční tiskárny Vám může dokonce ušetřit až 50 % nákladů na tisk dokumentů, oproti pořízení vlastní nové tiskárny. Reprezentativní příklad úspory při pronájmu najdete zde.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.