Rychlé porovnání běžných účtů

Běžný účet je nejběžnějším produktem českých bank. Mají ho studenti, pracující, ale i důchodci. Běžný účet se stal součástí každodenního života. Ovládáte jej pomocí platební karty nebo prostřednictvím internetového bankovnictví. Chcete si založit běžný účet, ale nevíte u které banky? Pojďte se s námi podívat na kritéria, na která byste se měli při výběru zaměřit.

Proč mít běžný účet

Mít běžný účet a vyřizovat platby bezhotovostně je dnes naprostá samozřejmost. Účet je vedený u vaší banky a prostřednictvím něho provádíte své každodenní platby a další finanční úkony. Máte na něm bezpečně uloženy peníze, se kterými můžete jednoduše nakládat. Běžný účet má malý úrok. Nejedná se však o spořicí účet. K čemu se tedy hodí běžný účet? Na účet dostáváte mzdu od zaměstnavatele, nájem či hypotéku platíte trvalým příkazem, stejně tak energie, pojistky nebo spoření. Pomocí účtu můžete převádět peníze na jiný účet, platit v obchodě a v neposlední řadě vybírat hotovost z bankomatů.

Účty s poplatky či bez poplatků

Pokud si sjednáte placený běžný účet, máte neomezené množství výběru z bankomatů zdarma. Volte ale ten s minimálními poplatky. Běžný účet může být i zcela zdarma. Pokud platíte kartou a z bankomatu nevybíráte hotovost, ideální je pro vás účet s nulovým měsíčním paušálem. Existují i takové účty, které jsou vedeny zdarma a nemají ani zpoplatněny běžné transakce. Buď na nich musíte splnit minimální měsíční, popřípadě průměrný zůstatek, nebo jsou nevýhodné při placení v zahraničí.

Srovnání běžných účtů

Nejlepší cestou, jak si běžný účet vybrat, je podívat se na internet, kde najdete srovnání jednotlivých nabídek českých bank. U každé banky pak najdete podrobné informace o jejich běžném účtu. Takový přehled vám nabízí například FINmarket.cz, kde si mimo srovnání účtů od českých bank můžete běžný účet rovnou i založit. Online založení běžného účtu je velmi jednoduché a bezpečné. Stačí si vybrat pro vás ten nejvýhodnější a online si sjednání účtu objednat. Opravdu si pečlivě rozmyslete, k čemu budete svůj běžný účet nejvíce využívat a podle toho si vyberte.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.