Nejvýhodnější konsolidace půjček

Máte více půjček, které nyní nestíháte splácet? Jste v tíživé situaci a bojíte se, že se nevyhnete exekuci? Pak určitě popřemýšlejte o konsolidaci půjček, tedy o nové zastřešující půjčce, kdy budete mít delší dobu splatnosti s nižším úročením. Díky konsolidaci budete moci splatit stávající dluhy.

Konsolidace půjček

Jestli stále uvažujete, zda si konsolidaci sjednat, přečtěte si následující řádky, které vám snad pomohou ke konečnému rozhodnutí. Konsolidace je dobrá v případě, že splátky u stávající půjčky jsou natolik vysoké, že omezují základní potřeby a náklady, což jsou potraviny, bydlení, popřípadě léky, které jsou pro vás nutností. Pro konsolidaci se rozhodněte v případě, že výše zaplacených plateb je u konsolidace nižší než u vašeho nynějšího úvěru. A v neposlední řadě se vyplatí, pokud se vám tím, že budete mít snížené splátky, podaří ušetřit si nějakou rezervu pro případ nečekaných výdajů.

Konsolidace půjček – kalkulačka

Konsolidace se většinou týká spotřebitelských úvěrů, ale konsolidovat můžete také hypotéky, kontokorenty i kreditní karty. V dnešní době je u některých finančních společností možné konsolidovat i leasing. Určitě je výhodné porovnat si několik nabídek a zjistit nejvýhodnější konsolidaci půjček. K tomu využijte možnosti internetové kalkulačky, díky které získáte přehled o možnosti sloučení úvěrů. Zjistíte, nakolik je sloučení úvěrů pro vás výhodné a kolik vás bude stát. Vyplnění internetové kalkulačky není vůbec složité. Musíte vědět, kolik svých nesplacených závazků chcete konsolidovat. Dále pak u nich musíte znát částku, která je potřeba doplatit a u každé z nich výši měsíční splátky. Při výběru nejvhodnější konsolidace se zaměřte také na poplatky za zpracování úvěru, vedení půjčky a RPSN.

Konsolidace půjček bez registru

Pokud jste se v minulosti dostali do problémů se splácením úvěrů, poohlédněte se po konsolidaci půjček bez registru. U nebankovních společností, které nenahlížejí do registru, vám konsolidaci umožní, nicméně počítejte s vyšší úrokovou sazbou, než jakou nabízí bankovní společnosti, a vyšší částkou sloučených půjček. Počet půjček, které budete chtít sloučit, je neomezený. Konsolidaci půjček bez registru si můžete velmi snadno sjednat na internetu prostřednictvím online formuláře. Můžete využít také služeb finančních specialistů, kteří vám s konsolidací úvěrů pomohou.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.