Rychlá půjčka: Co vše je třeba znát předem

Rychlá půjčka

Termín rychlá půjčka je v našich končinách velmi frekventovaným souslovím. Není se čemu divit, jelikož se poslední dobou ve finanční tísni nachází velké množství lidí. I proto se vyplatí vědět, co všechno byste měli znát před tím, než uzavřete úvěrovou smlouvu. Jedná se o poměrně hodně věcí. Bez těchto informací můžete být velmi snadno podvedeni, což si samozřejmě nikdo z nás nepřeje. Oč se tedy vlastně jedná?

Celková výše úvěru a splatnost

V první řadě byste si měli zjistit vše o poskytovateli konkrétního úvěru. Optimální bude, když si děláte takové malé výběrové řízení, v jehož rámci si prostě a jednoduše vyberete konkrétního poskytovatele, který vám zprostředkuje půjčku za výhodných podmínek. Orientovat byste se měli i podle celkové výše finanční sumy, na niž můžete dosáhnout. Zapomenout nelze ani na podmínky splácení. Měli byste mít stanovený přesný splátkový kalendář, který jednoznačně odhalí, jak vysoké budou splátky a jaká bude jejich frekvence.

Poplatky a zase poplatky…

Za mnohými půjčkami se skrývají zbytečně vysoké poplatky. I proto je zapotřebí přesně se podívat na jejich výši a pokusit se nějakým způsobem zjistit, kolik poskytovateli půjčky přeplatíte. Mnohé společnosti mají přeplatky vyjádřené přímo určitou sumou, což pro vás bude pochopitelně mnohem jednodušší. Jinak se musíte spolehnout na RPSN a jiné ukazatele, jež jsou vyjádřeny z drtivé většiny v procentech.

Půjčí i vám?

Důležité je znát podmínky pro poskytnutí půjčky, a t hlavně skutečnost, zdali jsou úvěry poskytovány bez nahlížení do registrů dlužníků, jestli potřebujete pravidelný plat a také mnohé další informace. V každém případě se vyplatí znát i to, jak se daný poskytovatel chová při opoždění splátek, respektive jaké sankce budete nuceni platit. Vysoké sankce vás mohou položit.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.