Ruský trh opouští významná francouzská kosmetika

mýdlo

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu opouští ruský trh jedna západní značka za druhou. Dnes tak již Rusové místo do McDonald´s chodí do bistra Strýčka Váni a namísto focení na Instagram dávají své fotky na Rosgram. Ochody se týkají také kosmetických značek. A protože především ty exkluzivní měli bohaté Rusové v oblibě, nadšení z toho nebudou. Další značkou, která se k tomuto kroku rozhodla, je francouzský brand L´Occitane.

L´Occitane v Rusku končí

Francouzská kosmetika L´Occitane poměrně překvapivě a náhle uzavřela veškeré obchodování na ruském trhu. V Rusku uzavřela všechny své obchody i e-shop. Rozhodnutí padlo samozřejmě v důsledku války na Ukrajině. A o překvapivé rozhodnutí se jedná proto, že na rozdíl od mnohých jiných značek se L´Occitane otevřeně zdráhal mluvit o odchodu z Ruska.

Důvodem ke změně názoru byla nepochybně kritika mnoha zákazníků po celém světě, kterým se plán na nezměněné pokračování obchodování v Rusku příliš nezamlouval. Oficiálně pak francouzská firma mluví o tom, že jí přesvědčilo nesmírné a stále narůstající utrpení ukrajinského obyvatelstva, jež vyplouvá na povrch mimo jiné i v podobě odkrytých masových hrobů a popravených civilistů.

loccitane

Foto: Pixabay

L´Occitane je další v řadě

Po celém světě má firma více než 3000 prodejen, nejedná se tedy o malý byznys a pokračování v Rusku by jej mohlo celosvětově ohrozit. Zvláště v situaci, kdy se pro uzavření obchodů v Rusku již dříve rozhodly další známé kosmetické firmy jako je L´oreal, nebo Estéé Lauder.

V Rusku již nyní spotřebitelé pociťují dopady oficiálních sankcí i dobrovolného odchodu desítek a stovek západních značek. Byť se stát snaží situaci stabilizovat a zmíněné odchody západních značek prezentovat naopak jako klad, postupem času bude pro Rusko stále složitější vyrovnávat se s nastalou situací.

Zdroje informací: https://www.irozhlas.cz/ekonomika/loccitane-rusko-odchod_2204161816_cen

https://www.standard.co.uk/news/world/loccitane-russia-ukraine-b994680.html

Náhledové foto: Pixabay 

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.