Putin

Rusko má oficiálně dva nepřátele – USA a ČR

Ruská vláda schválila oficiální dokument – seznam nepřátelských zemí Ruské federace. Podívejme se nyní na tento seznam podrobněji

Jen dva nepřátelé – Spojené státy a ČR

Vláda Ruské federace schválila seznam nepřátelských zemí. Možná by se dalo čekat, že to bude pořádně dlouhý seznam, avšak opak je pravdou. Na seznamu ruské vlády totiž figurují jen dvě země. Spojené státy Americké a Česká republika. V návaznosti na toto rozhodnutí pak platí, že Česko bude moci v Rusku zaměstnat na ambasádě jen 19 ruských pracovníků, Spojené státy pak ani jednoho. Ze strany Ruska jde o reakce na vyhoštění diplomatů z USA a Česka. Ruská média pak dodávají, že vláda zpracovala tento seznam na základě dekretu prezidenta Vladimira Putina. Dekret O aplikaci protiopatření na nepřátelské akce jiných států podepsal Putin 23. dubna.

Kauza Vrbětice a další vyhošťování

Vládní nařízení stanovuje, že seznam obsahuje takové státy, které provádějí nepřátelské akce proti Ruské federaci, proti občanům federace či ruským právnickým osobám. Výše zmíněný dekret, na jehož základě vládní seznam nepřátel vznikl, byl podepsán v dubnových dnech, které následovaly po diplomatických střetech mezi USA, Polskem a Ruskou federací. K těmto střetům pak přibyla ještě vrbětická kauza, která odhalila zapojení ruských tajných služeb do výbuchů muničních skladů na našem území v roce 2014.

Zmrazení účtů Svobodné Evropy

Dále ruská vláda zmrazila ruské bankovní účty americké rozhlasové stanice Svobodná Evropa. Vyplývá to z vyjádření stanice. Již dříve Rusko označilo Svobodnou Evropu za „zahraničního agenta“ a udělilo jí několik pokut. V pátek 14. 5., tedy v den vydání seznamu nepřátelských zemí, také v budově rozhlasu zasahovali exekutoři. Úřady totiž stanici vyměřili pokuty ve výši 21 milionů korun. Stanice odmítá placení a obrátila se na Evropský soud pro lidská práva, který sídlí ve Štrasburku – soudního orgánu Rady Evropy, jejíž členem je i Ruská federace.

Náhledové foto – Pixabay

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

2 komentáře

  1. Jaroslav Odpovědět

    Už se těším na řev mainstreamu o potřebě umístění amerického vojska na území ČR, „aby bylo odvráceno hrozící napadení České republiky Ruskem“. Ale reálně: o co si naše vláda koledovala, to máme bohužel všichni. Snad to někdo někdy alespoň částečně napraví.

  2. Pavel Odpovědět

    jen bych doplnil …… Honza Mikulín
    Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím….. tento pán je úplný lempl kdyby si dal tu práci a kouknul se jaké mají zákony ohledně ambasád a zahraničních organizací a neziskovek spojené státy na svém území pochopil by že to zlé rusko je velmi opravdu velmi svobodomyslné ale vzali si ponaučení že slušnost je považována za slabost a začali jednat jo holt jak se do lesa volá …… a začali se chovat jako západní státy takže pan autor je akorát hlupá opravu hloupá tlučhubka doufám že se pan autor opravdu koukne na ty zákony a předpisy a změní celý svůj článek ale to bych chtěl od hlupáka hodně asi mi to celý smažou to je jejich vždy jediná odpověd

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *