Budou se realitní makléři bát o práci?

01_ListingAI

V dnešní době lze pozorovat nástup umělé inteligence do řady oborů lidské činnosti. Fakt, že je jím ohrožena významná část pracovních míst, je obecně známý a je tématem nesčetného počtu studií. O tom, že se řidiči, prodavačky, či dokonce někteří praktičtí lékaři mohou začít bát o práci, již pochybuje málokdo. Realitní makléři mezi „ohrožené druhy“ nicméně zatím řazeni nebyli. Kanadský start-up Listing AI ale míří právě do této kategorie.

Chcete koupit dům?

Kanadský startup s názvem Listing AI využívá špičkové umělé inteligence k tomu, aby generoval počítačově generované popisy, které však mohou být až překvapivě přesvědčivé. Stačí, když mu uživatelé sdělí základní podrobnosti o domácnosti, a umělá inteligence udělá zbytek. Obecná soudržnost popisů, které Listing AI navrhuje během několika vteřin je znamením, jak se v úkolu, který byl tradičně vnímán jako jedinečně lidský, postupně zlepšuje.

Software Listing AI má podle zastat až 90 % práce lidského makléře při vytváření prodejních materiálů. Podle vyjádření řady makléřů má systém stále co dohánět, na druhou stranu ale i skuteční makléři nezřídka publikují texty, které jsou nepřesné či si dokonce pomáhají kopírováním textů jiných. Prozatím je tedy Listing AI průměrným až mírně podprůměrným makléřem. Na druhou stranu se ale bude jen a jen zlepšovat. Lze očekávat, že v horizontu několika málo let už bude patřit k těm nadprůměrně schopným makléřům.

02_ListingAI

Foto: Pixabay

Obecný trend

Listing AI je cílený na realitní trh, je samozřejmě ale pouze příkladem toho, kam až může AI proniknout. Řada lidí si to možná ještě neuvědomuje, ale interakce s umělou inteligencí bude ve světě za nějakých 10 let zcela běžnou a asi se budeme divit, kde všude se s ní setkáme.

Fakt, že začíná pronikat i do oblastí, které jsou alespoň zčásti označovány jako kreativní, je rozhodně hodný zamyšlení.

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.