Rusko: Ekonomická destrukce vlastních obyvatel v přímém přenosu

Hořící peníze

Válka na Ukrajině se bohužel pro všechny zúčastněné protahuje a je více než jasné, že Rusko ztrácí.Vladimír Putin měl poněkud jiné představy a dobytí Ukrajina za několik málo dní je jim velmi silně vzdáleno. Ruská agrese stojí zhruba nějakých 20 miliard dolarů denně, což je obrovské číslo, které není možné opomenout. Navíc přišly evropské ekonomické sankce, které už se pomalu začínají projevovat. Kde na všechno Rusko vezme peníze? Nejspíše od svých vlastních lidí.

Destruktivní ekonomické sankce

Postupně jsou zabavovány majetky ruských oligarchů v zahraničí a také došlo ke zmrazení rezerv centrální banky v Rusku. Tím pádem dochází k volnému pádu rublu. Zastavit ho jen tak nebude možné. Vždyť ještě v pátek byl dolar vůči rublu v úplně jiném kurzu. Dnes je třináctinásobně draží, což je neskutečné číslo. Obyčejní Rusové začnou tyto nepříjemnosti pociťovat během následujících dní a líbit se jim to bezesporu určitě nebude.

Obyvatel Ruska procitne, a to velmi krutě

Bohužel. Zjistí totiž, že jeho úspory v podstatě nic neznamenají a že si peníze nebude moci vybrat. Bankomaty totiž nebudou fungovat. Tím pádem se ocitne bez prostředků a pochopitelně se bude pídit po tom, proč se tak stalo. Pravdu nakonec ve finále stejně zjistí a dobře mu z toho nebude.

Okrádání vlastních lidí v přímém přenosu

Možná kdyby žil komunista Vondráček v Rusku a přišel by o všechny peníze, nemluvil by o Putinovi jako o modle. Svůj někdejší oslavný tweet už totiž tato osoba raději smazala. I tak by za něj měla být popotahována. Tak jako tak na všechno doplatí obyčejní lidé, kteří se nejspíše budou chtít Putinovi postavit, nicméně musela by se vzedmout opravdu masa. Diktátor zatím bude dřepět u atomového tlačítka a z pomstychtivostí sobě vlastní přemýšlet, jak by Ukrajině nejvíce uškodil a které bomby shodil. Teď už na obyčejné lidi, protože mu zřejmě dochází, že je třeba alespoň strašit, když už operace nějak drhne. Ostatně ruský státník už začal vyhrožovat i zbraněmi hromadného ničení, respektive jádrem.

Zdroje info: idnes.cz, seznamzopravy.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.