Maturita

Rozdávání maturit: Snad maturanti na tento laciný trik neskočí

Jak si jen získat prvovoliče? Tato otázka zřejmě rezonovala v hnutí ANO poměrně zvučně. Není se čemu divit, vždyť volební závod především s Piráty se už rozjíždí na plné obrátky. Nyní přišli na řadu právě prvovoliči, maturanti. Ti jsou pro všechny politické strany poměrně důležití, nicméně na laciný trik s úředními maturitami musí logicky také reagovat se značným úšklebkem. A není se vůbec čemu divit.

Slušný člověk musí odmítnout

Letošní maturanti se musí podivně. Tak jako tak je aktuální laťka maturit mnohem níže, než tomu bylo kdy dříve. Přesto by měli dostat jen papír na základě vysvědčení, jež doposud dostali. Prazvláštní a lehce prokouknutelné. Kdo si bude vážit takovéto maturity? Nikdo, tím si můžeme být naprosto jistí. Rozhodně ji nelze považovat za plnohodnotnou a maturantům jako takovým se to nemůže v žádném případě zamlouvat.

Pouhé zjednodušení maturit by na místě bylo

Podle ministra školství Plagy. Popravdě řečeno, nelze s ním nesouhlasit. Maturanti měli skutečně vcelku ztíženou roli, nicméně vědomosti načerpat mohli. Ostatně přístup zamezený snad nikam kromě školy neměli. Spousta věcí se dala zjistit online, mnohé záležitosti nebyl problém najít také v knihách. Knihovny po celou dobu zavřené nebyly. Tak jako tak, prostor k naučení se na zjednodušenou maturitu jistě byl.

Proč se nedarují také vysokoškolské tituly?

Se značnou mírou nadsázky to lze říct. Vždyť v Plzni se tak v minulosti dělo, nicméně za trochu jiných finančních podmínek. Ne, archivy, laboratoře a jiné prostory byly zavřené, takže studenti příliš šancí neměli. Navíc jsou jako voliči zřejmě hůře přemluvitelní. No, teorií je vcelku hodně. Tak jako tak se musí školství vrátit do původních kolejí a darovanými maturitami to začít nesmí!

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

2 komentáře

 1. Vera Odpovědět

  Pane Štěpáne, kde se prosím Vás ještě budete vyskytovat a psát, o čem nemáte ani páru? Chybí Vám vědomosti, informace, orientace, aspoň nějaká odbornost, potřebná znalost češtiny, odpovědnost…nechcete si jít vydělávat jinak? Pořád se Vám na internetu snažím vyhnout, bohužel zas jsem až na konci článku, při jehož čtení jsem nevěřícně kroutila hlavou, našla zas Váš podpis a Váš inteligencí hýřící obličej. Kdyby se daly odstranit články od nekvalitních pisálků určitých jmen, byl byste mezi prvními, ale bohužel to nejde.

  1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

   Hezký den,
   děkuji za komentář, který je fakticky invektivou vůči mé osobě. Taktéž vás nesoudím za vaše názory.
   Jestli máte konkrétní výtku vůči textu, sem s ní. Pokud je něco gramaticky špatně, případně najdete faktické chyby, rád je opravím, nikdo nejsme neomylní.
   Jinak se mi klidně můžete na netu vyhýbat.
   Mějte se hezky a hlavně zdraví!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *