Roste zájem o polské e-shopy. Podnikavci vidí příležitost

e-shop

Fakt, že polské obchody nabízí většinu zboží za nižší ceny než za jaké jej lze sehnat u nás, je již dostatečně známý. Řada lidí z příhraničních oblastí proto jezdí nakupovat do Polska potraviny, oblečení, i celou řadu dalších produktů. Tito lidé jezdí do Polska vlastními auty. Pro ty, kdo auto nemají však nakupování v Polsku nebylo možné. Nabízí se možnost využívat polské e-shopy a ušetřit tak i bez nutnosti cesty do Polska. Polské e-shopy však v naprosté většině případů své zboží do Česka nezasílají. Objevil se proto nový druh podnikání: české firmy nebo jednotlivci, kteří nabízejí vyzvednutí online nákupu z polského e-shopu a jeho doručení na adresu v Česku.

Nákupy v polských e-shopech

Tito zprostředkovatelé umožní zákazníkům z České republiky objednat si nákup na jakémkoliv polském e-shopu. Může se jednat o potraviny, elektroniku, nábytek, nebo třeba stavební materiál. Zájem o tuto službu neustále roste, neboť při pravidelných, nebo velkých nákupech lze ušetřit i tisíce korun. Senioři zase rádi využívají možnost dovážky potravin.

Zákazníky zprostředkovatelů jsou jednotlivci, ale i firmy. Po převozu zboží do Česka si jej mohou vyzvednout buď osobně, nebo jim je přímo dovezeno ať již přímo zprostředkovatelem, nebo klasickou zásilkovou službou.

online

Foto: Pixabay

Pozor na rozdílnou kvalitu služeb

Zprostředkovatelé nákupů v polských e-shopech mají ale rozdílnou podobu. Na jedné straně jsou zde relativně velké společnosti nabízející komplexní servis včetně vyřízení případné reklamace, množstevních slev apod. Na druhé straně jsou to často jednotlivci, kteří žádnou z těchto služeb nenabízí. V poslední době začíná také přibývat lidí, kteří se sdružují na sociálních sítích a nákupy v Polsku organizují jako formu sousedské výpomoci, nikoliv jako předmět podnikání.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-preshranicni-sluzba-levne-nakupy-z-polska-az-do-domu-40433572

https://www.e15.cz/nakup-potravin-polsko-ceny-obchody-srovnani

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.