Romane, kamaráde, můžeš mluvit? Fotbalové zemětřesení počesku

Fotbal

Ač jsou u nás stadiony uzavřené a rádoby fanoušci fandí jen na demonstracích, český fotbalový rybníček zřejmě dozná zajímavých změn. Start proběhl již v pátek, kdy byl zatčen místopředseda FAČR Roman Berbr a mnohé jiné osoby. Právě osoba Romana Berbra je do značné míry pozoruhodná. Panuje o něm spousta mýtů, polopravd, ale zřejmě i pravd. Proč je vlastně tento člověk středem pozornosti?

Ví toho zřejmě spousty?

Jen pro zajímavost, Roman Berbr byl už vyšetřován skrze údajné úplatky v sezoně 2018/2019. Tehdy se kauza týkala Vyšehradu a Radotína, mužstev, jež chtěla do ČFL. Berbr ale vidí mnohem výše, než jsou pouze nižší soutěže. Jako místopředseda FAČR má přístup k informacím týkajícím se reprezentace a hlavně dotací. Mimo jiné údajně chystal obchod s pozemkem nacházejícím se právě pod stadionem Evžena Rošického. Zapomenout nelze ani na fakt, že v lize se o prvenství či miliony plynoucí z Ligy mistrů perou kluby mající rozpočty i přes miliardu korun.

Je prý zocelený

Roman Berbr je spojován mimo jiné i s STB. Tvrdí také, že je zocelený. Aktuálně je mu ale 66 let a za mříže se mu zrovna dvakrát chtít nebude. I proto by mohl promluvit o významných lidech, kteří se v tuzemském fotbalu pohybují a zrovna v rukavičkách nejednají. Berbr určitě není spjatý pouze s Viktorií Plzeň, v útrobách jejíhož stadionu má svou kancelář.

Zná spousty lidí

Nejenom spoluobviněné pány Rogoze a Káníka. Mimo jiné je třeba zmínit i Rogozova kamaráda a bývalého reprezentanta Josefa Chovance. A co taková bývalá sudí Dagmar Damková? Osob spojených s tímto mužem je zkrátka hodně.

Reforma českého fotbalu musí přijít

Vždyť valná hromada se koná už v roce 2021. A kdo by měl do krajských svazů či do čela fotbalu jít? Ideálně ti, kteří mu rozumí a v prostředí se pohybují několikátý rok. Co třeba členové slavného stříbrného týmu z Evropy v roce 1996?

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com    

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.