Celebrity vydělávají na sítích. Vede „The Rock“

Sociální sítě již dávno neslouží jen jako prostředek ke sbližování lidí na dálku. Jde o propracovaný sociální prostor, kde se dají vydělat i nemalé peníze. Určitě jste již slyšeli o takzvaných influencerech, kteří si sociálními sítěmi, nejčastěji přes Instagram, vydělávají horentní sumy. Dnes si představíme nejznámější světové celebrity, které si na sítích také vydělávají. Pojďme tedy na to!

Vloni na špičce Kylie Jenner, letos Dwayne Johnson

Žebříček nejlépe placených celebrit, které si vydělávají na Instagramu vydává agentura Hopper HQ, která se právě na tento segment – tedy sociální sítě – specializuje. Minulý rok prestižní první místo v žebříčku obsadila Kylie Jenner, americká televizní celebrita a podnikatelka, která se proslavila v reality show „Keeping Up with the Kardashians“. Letos však tento titul putuje k nejlépe placenému herci na světě Dwaynu Johnsonovi, bývalému wrestlerovi, který je znám zejména pod přezdívkou „The Rock“.

Přes milion dolarů za jediný post

Žebříček agentury Hopper HQ seřazuje celebrity podle toho, kolik dle odhadů, společnosti stojí jeden příspěvek s jejich jménem či produktem na instagramovém účtu dané celebrity. Loni dle odhadů Hopper HQ museli zájemci zaplatit Kylie Jenner asi 1 200 000 dolarů za reklamní příspěvek. Letos tato hodnota o něco poklesla, právě proto se na první místo vyšvihl „The Rock“. Jeho příspěvek stojí taktéž něco přes milion dolarů.

Letošní žebříček celebrit

Představíme vám tedy první desítku celebrit, které nejvíce vydělávají na reklamním instagramovém příspěvku dle agentury Hopper HQ. V závorce je uveden nejprve počet sledujících, poté cena ze post.

 1. Dwayne Johnson (187 mil;> 1mil $),
  2. Kylie Jenner (182 mil; 986 tis. $),
  3. Cristiano Ronaldo (225 mil; 890 tis $),
  4. Kim Kardashian (176 mil; 850 tis. $),
  5. Ariana Grande (191 mil; 850 tis. $),
  6. Selena Gomez (180 mil; 848 tis $),
  7. Beyoncé Knowles (149 mil; 770 tis. $),
  8. Justin Bieber (139 mil; 747 tis. $),
  9. Taylor Swift (135 mil; 722 tis. $),
  10. Neymar da Silva (139 mil; 700 tis. $).

Zdroj úvodní náhledové fotografie a fotografie použité v textu: Pixabay.com

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.