01_rolls

Rolls-Royce vám postaví auto snů

Pokud máte peníze – hodně peněz – a manažerům Rolls-Royce se váš nápad bude líbit – britský luxusní výrobce aut vám postaví auto podle vašich nápadů. Rolls-Royce se totiž připojuje k řadě dalších výrobců luxusních automobilů jako jsou Bentley či Porsche, kteří budou spolupracovat s těmi nejbohatšími klienty na výrobě vozů upravených přesně podle jejich představ.

Program Coachbuild

Rolls-Royce svůj nový program nazval Rolls-Royce Coachbuild. Speciální oddělení v něm bude spolupracovat s jednotlivými klienty a pomáhat navrhovat a stavět auta speciálně pro ně. Klienti tak budou úzce a osobně zapojeni do každého kroku tvůrčího i strojírenského procesu výroby auta.

Žádnou nápovědu týkající se cen takto vyráběných vozů Rolls-Royce nezveřejnil a pravděpodobně nikdy nezveřejní. Tento ceník zkrátka není určen pro „obyčejné lidi“. Lze nicméně odhadnout, že cena se bude určitě pohybovat v řádu vyšších milionů dolarů či jejich nižších desítek.

Automobilka si bude navíc projekty svých klientů pečlivě vybírat a vždy dva roky bude pracovat na jednom jediném.

02_rolls

Foto: Pixabay

Rolls-Royce není první

Podobné programy již nabízí výrobci luxusních vozů ze stáje koncernu Volkswagen Group jako je Bentley či Porsche. Právě druhá jmenovaná automobilka měla podobný program již v 80. letech a nyní jej tedy pouze restartovala. Navíc, pokud by člověk pátral pozorněji, v dřevních dobách automobilismu byl tento přístup v zásadě běžný. Zákazníci si v té době často kpovali mechanickou část, tj. platformu, motor a převodovku, a poté si k ní nechali u jiného výrobce vyrobit karoserii.

Dnes je však doba jiná a automobily musí splňovat celou řadu bezpečnostních (a ekologických) limitů, což může být problematické. Automobilky mají často problémy naplnit tyto limity i se svými sériovými vozy, natož s autem, které si podle svých představ vysnili excentričtí milionáři.

Rolls-Royce je však přesvědčený o tom, že se mu nabízení této služby vyplatí a bude o ní zájem.

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *