Milan Hnilička

Hniličkova lapačka: Přezutí Superbu za 39 000 a další předražené služby

Milan Hnilička se stal v Národní sportovní agentuře minulostí. Tento fakt je neoddiskutovatelný. V každém případě je třeba říct, že si po odchodu z ledu do hnutí ANO tak nějak zapomněl sundat lapačku. Jinými slovy, místo puků začal chytat poměrně solidní sumy. Pravda je taková, že miliony byly naše, tedy nás daňových poplatníků. Veřejná tvář měla premiéru Babišovi pomoct k silnější pozici před volbami. Nestalo se a na patře mnohých z nás zůstává velmi nepříjemná pachuť.

Nástroj k vítězství ve volbách?

Jak je poměrně hodně dobře známo, politikům pomáhají známé tváře. Osoby, jichž si veřejnost do jisté míry, ideálně co možná nejvíce váží. Milan Hnilička na tom byl přesně tak. Opěvovaný gólman, který si dokázal poradit s kdejakým hvězdným útočníkem. Skvělé, přesně takto mohla být upevněna dominance jedné z vládních stran nad tokem veřejných finančních prostředků, a to jak našich, tak i evropských. Nakonec všechno ale dopadlo trochu jinak.

Veřejný průtokový systém

Národní sportovní agentura se zkrátka stala pouhým průtokovým prostředkem pro erární finance. A ne žádné halíře, ale miliardy korun! Ostatně odhalil to i audit, který se konal ještě před odchodem Milana Hniličky. Ten odešel, vždyť se podle jeho slov musel přece více věnovat rodině. 

30 chyb v hospodaření

Ne, málo to skutečně v žádném případě není. V loňském roce vznikl plán na vybudování multifunkčních hal. Jedna stránka powerpointové prezentace vyšla na neuvěřitelných 12 375 korun. A přezutí gum na Superbu? 39 000 korun bez DPH. Toto jsou přitom jen střípky a drobné. Za flotilu služebních vozidel byly vyhozeny miliony korun. Ostatně tři Škody Superb III za 1 965 000 korun bez DPH hovoří za své. A nyní? Jen stěží lze uvěřit, že Národní sportovní agentura dává nějaký smysl, a to i s novým předsedou.

Zdroje info: 

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/milan-hnilicka-narodni-sportovni-agentura-kontrola-zakazky-audit_2105270600_tzr?fbclid=IwAR2OXIIJNWyQ8Wn1vMlHI7jUWoJnkKNAT9RFPdEHBuhDDSW58nnhkM2nx28
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kontrola-hnilickovy-agentury-nezakonne-smlouvy-a-chyby-v-dotacich-153407?fbclid=IwAR0AljkB6RbMB4dnrj0St_JRdhdmBrmBEbvFH6CkJhiMiJV6sYtEB541G40

Milan Hnilička v době své hokejové kariéry: Kris Krüg: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Milan_Hnilička_Olympics_2006.jpg 

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

  1. Martin Vaněk Odpovědět

    Pravdou je, že jde stále jen o nepatrné rybičky, které slouží spíše k odlákání pozornosti. Trochu se napakují, trochu vydovádí, pak se na ně dupne, a po čase, když vše utichne, se vše s novými aktéry začne nanovo.
    Žijeme už třicet let na dluh, a rozkrádat erární kasu se stalo snem mnohých. Namátkou si připomeňme privatizaci, restituci, prohrané arbitráže, nákupy vojenského i jiného šrotu, nebo léta využívané tunely pro ziskovky, které byly založeny výhradně pro plnění kapes jejich zakladatelů. Např. jednou známou na mostecku (a chytří už vědí, čím se asi zabývá…) proteklo za šest let skoro 40 mil. O tom, jak se vzorně staráme o asociály, kteří nejenže bydlí zdarma, ale ještě jim daňoví poplatníci kupují vybyvení domácností od lednic, přes televize až třeba po auta do 100tis., a jejichž opravy jim hradíme do 200 tis., nebo jim dokonce rekonstruujeme koupelny… Nechci se té zbytečné agentury zastávat, ale těch děr v trupu máme daleko víc, a na daleko důležitějších místech – i pod čarou ponoru, a pokud se v následujících volbách nestane zázrak, půjdeme ke dnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *