Rohlik otevírá nové centrum pro Ostravsko, zlepší své služby

Ostrava

Společnost Rohlik.cz se na českém trhu dokonale zabydlela a v posledních letech dokonce expandovala do Německa, Rakouska, či Maďarska. Poté následoval vstup na trhy v Rumunsku, Itálii a ve Španělsku. V Česku provozuje čtyři velké distribuční sklady. Tři z nich jsou v okolí Prahy, ten čtvrtý potom v Brně. Toto rozložení však komplikovalo logistiku při obsluhování zákazníků v oblasti Ostravska. Třetí největší české město Rohlik obsluhoval z Brna což prodlužovalo dobu doručení a komplikovalo zavádění některých služeb.

Rohlik.cz a expanze do Ostravy

Nyní společnost otevírá v Ostravě své páté distribuční centrum, do kterého investoval celkem 90 milionů korun. Pro zákazníky na Ostravsku to znamená zkrácení standardní doručovací doby na tři hodiny, možnost expresních dodávek do 60 minut a také 15minutová doručovací okna. Přibude také sortiment od lokálních producentů.

sklad

Foto: Pixabay

Nový sklad zlepší tedy služby nabízené půlmilionové oblasti tvořené městy Ostrava, Opava, Frýdek Místek a dalších sídel v oblasti. Distribuční centrum bude mít 9000 metrů čtverečních a v budoucnu by vedle něj měla vyrůst také pekárna. Fungovat by měl sklad nejdříve v říjnu.

Robotizace a automatizace

Stejně jako všechny moderní sklady společnosti u nás i v zahraničí bude i ten nový ostravský v maximální míře robotizovaný a automatizovaný. Rozšiřování počtu obsluhovaných lokalit je v současné době prioritou firmy. Jen v loňském roce přibylo na mapě 2500 obcí a měst, kam Rohlik vozí nákup. Rohlik se chce dále rozšiřovat, tak aby z mapy zmizelo maximum tzv. hluchých míst, kam Rohlik nepřijede.

Zdroje informací: https://www.e15.cz/byznys/rohlik-investuje-temer-sto-milionu-do-posileni-na-ostravsku-1410105

https://www.byznysnoviny.cz/2023/08/25/rohlik-cz-otevre-dalsi-distribucni-centrum-rozsiri-sluzbu-v-ostrave-a-oslovi-nove-zakazniky/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.