Ajax odmítl podpis talentovaného hráče, protože hraje v Rusku

Eduard Spertsyan, mladý talent z Krasnodaru, byl dlouho v hledáčku nizozemského Ajaxu a jeho trenéra Maurice Steijna. Jeho výkony v ruské lize zaujaly celý fotbalový svět, a spekulovalo se, že by mohl být dalším „De Bruynem“. Ale jedna věc stála v cestě tomuto potenciálnímu přestupu – Eduard Spertsyan je rodilý Rus, který i hraje v ruské lize.

Mladý talent z ruského Stavropolu

Jméno Eduard Spertsyan možná zatím není na celosvětové fotbalové scéně tak známé, ale v Rusku si ho lidé váží a oceňují jeho fotbalový talent. Narodil se ve městě Stavropol a má arménské kořeny, což ho vedlo k tomu, že reprezentuje národnost jeho rodičů na mezinárodní scéně. Celou svoji dosavadní kariéru strávil v ruském Krasnodaru, kde se z něj rychle stal nepostradatelný hráč.

V minulé sezóně vstřelil 10 gólů a na dalších 12 přihrál, což z něj dělá skvělého ofenzivního záložníka. V těchto výkonech pokračuje i letos. Jeho hodnota na trhu stoupla na 12 milionů eur, což svědčí o jeho rostoucím potenciálu.

Zájem Ajaxu

Ajax a jejich trenér Maurice Steijn měli ohromný zájem o Eduarda Spertsyana. Z Ruska přicházely nadějné spekulace ohledně jeho přestupu. Ale do cesty se postavilo vedení Ajaxu, které zdůraznilo jediný důležitý faktor – Spertsyan hraje v Rusku. Klubový ředitel Sven Mislintat veřejně prohlásil, že to je hlavním důvodem, proč 23letý fotbalista nepřišel letos do Amsterdamu.

„Nekoupili jsme ho protože hraje v Rusku. Ne protože by na to neměl. Pro Ajax mohl být něco jako Kevin De Bruyne pro Manchester City. Hráče podobných kvalit za podobné peníze na světě nenajdete,“ řekl Mislintat deníku Telegraaf.

Nicméně, toto rozhodnutí vyvolalo kontroverzi nejen mezi fanoušky, kteří nesouhlasí s tím, že by klub měl přijít o takový talenta kvůli politickému gestu.

„Ten chlap si ani nemůže jít za svými sny, místo toho trčí v Rusku kvůli tématu, se kterým nemá nic společného,“ prohlásil nejsledovanější fanoušek Ajaxu na Twitteru.

Zdroje info: Twitter, Fabrizio Romano, Telegraaf, https://www.fotbalportal.cz/ostatni/nizozemsko-eredivisie/65829-hrajes-v-rusku-nechceme-te-ajax-odmitl-dokonaly-prestup-mladeho-armence/

Náhledové foto: Flickr: brendangates, CC BY-NC-ND 2.0