Rohlik koupil německý online supermarket Bringmeister

obchod

Nedávno jsme byli svědky různých zpráv, jak se Rohlik chystá koupit konkurenční online supermarket Bringmeister v Německu. Bringmeister poslední dva roky vlastnila česká investiční skupina Rockaway, kterou vede Jakub Havrlant. Po zhruba dvou měsících dostal Rohlik zelenou od německého antimonopolního úřadu. Vysněný cíl se přeměnil v realitu a Rohlik má nyní otevřené dveře v Německu.

Akciový obchod

Celý obchod společnost nestál ani jedno euro. Obchod je akciový, tudíž záleží na počtu konvertovaných zákazníků. I přesto neskrývá svou radost šéf Rohliku Tomáš Čupr, který usiloval o tento obchod. Dosud se Rohlik vyvíjel přirozeně a na trhy vstupoval výhradně pod svou značkou. Tento obchod byl tedy premiérový. Bringmeister figuruje na německém trhu už od roku 1997. Původně působil v rámci retailové skupiny Edeka, před dvěma lety ho ale koupila česká investiční skupina Rockaway za nespecifikovanou částku. Obrat společnosti podle se podle posledních veřejně dostupných informací měl pohybovat ve výši 100 milionů eur (2,4 miliardy korun).

Německo je klíčové

Německo je v současnosti klíčovou destinací pro Rohlik. Stejně to viděl i Jakub Havrlant v roce 2021 při odkupu Bringmeisteru. Tehdejší partner Rockaway Dušan Zábrodský označil online prodej a rozvoz potravin za „Next Big Thing“. Své o tom ví i Rohlik, a proto cílil na tento deal. Rohlik Group se chystá i do dalších německých měst. Výhledově chce společnost do konce roku 2030 sídlit ve dvaceti německých městech. Jakmile získají dostatek financí, budou mezi prvními městy Hamburk, Düsseldorf a Kolín.

nemecko

Foto: Pixabay

Tuzemsko nezůstane pozadu

Rohlik nezapomíná ani na tuzemský trh. Nedávno jste se dozvěděli, že společnost chystá postavit nový sklad na Ostravsku. Bude se tak jednat o pátý sklad, dosud jsou tři v okolí Prahy a jeden v Brně. Kromě vybudování nového skladu, je v plánu také automatizace skladů. Investice by se měla pohybovat okolo miliardy korun a týkat se bude hlavně pobočky v Česku, ale také i v Mnichově.

Rohlik funguje i v dalších zemí, ale jde vidět, že to s Německem myslí vážně. Po stopnutí byznysu ve Španělsku zastavil český startup také působení v Itálii. Po necelém roce provozu v Itálii pod značkou Sezamo končí. Společnost Rohlik působí v zemích:

  • Česká republika,
  • Maďarsko,
  • Rakousko,
  • Rumunsko,
  • Německo.

Rumunsko jako jediné „přežilo“ původní plán z listopadu roku 2021 na expanzi, které zahrnovalo právě Rumunsko, Španělsko a Itálii.

Zdroj: https://www.e15.cz/byznys/potraviny/rohlik-od-rockaway-koupil-nemecky-online-supermarket-bringmeister-1399651https://www.internetworld.de/e-commerce-strategien/uebernahme/knuspr-uebernimmt-bringmeister-2887329.html

Náhledové foto: Pixabay