Rizikové životní pojištění Uniqa

Rizikové životní pojištění Uniqa

UNIQA pojišťovna se řadí mezi nejznámější pojišťovny, které působí nejen v České republice. Výbornou volbou při výběru produktů, které nabízí, je bezesporu rizikové životní pojištění. Právě na něj se budeme soustředit v následujícím textu. Pokusíme se poukázat na hlavní výhody této pojistky a také na to, jakým způsobem se k vám poskytovatel bude chovat. Život je mnohdy velmi komplikovaný a člověk nikdy neví, co se může stát. Rizika je tedy zapotřebí co nejvíce pokrýt, abyste nebyli finančně tratní.

Výhody a bonusy

Výhod a nejrůznějších bonusů nabízí společnost UNIQA u tohoto pojištění celou řadu. Klientovi jsou poskytována například riziková dividenda, která znamenají slevu až 5 % z výše rizikového pojištění dle kalkulace. Nákladově je tento produkt také nastaven příznivě. Součástí smlouvy bude také opční navýšení v případě, že se stane nějaká významná životní událost. Pozoruhodné je i opční navýšení, ke kterému se dopracujete v případě nějakého životního jubilea. Klidně si budete moci nechat navýšit aktuální pojistné částky, a to až o 25 %. Není nutné zkoumat opětovně zdravotní stav konkrétního člověka. Jedinečné je i pokrytí úrazu dítěte do 18 let věku.

Klientský portál myUNIQA

Výbornou záležitostí je u zmiňované společnosti portál myUNIQA. Jedná se o klientský portál umožňující on-line náhledy na smlouvy. K dispozici jsou zde i nejrůznější data týkající se aktuálních plateb a hodnoty konkrétních jednotek. Ke zhodnocení budete moci vkládat i mimořádné částky pojistného. Vybrat si může klient z celkem 7 pojistných programů. Vynikající je i investplan. Jde o nástroj k minimalizaci rizika investování.

Konkurenční výhody pojistky

Výhod je hned několik. Skvělé je zejména připojištění horních končetin pro určité profese. Typičtí jsou zejména chirurgové, hudebníci či truhláři a jiné lidé živící se výhradně rukama. Existuje i připojištění pro případ ztráty řidičského oprávnění. Klasiku představuje i pojištění odpovědnosti za škody, které způsobíte.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.