nahledovy
30.6.2015
Kategorie: Byznys, Novinky

RIS® – jako šance pro další rozvoj firmy

Pokud podnikáte a hledáte způsob, jak dát vaší firmě řád, zvýšit její efektivitu a tak se posunout dále, musíte v první řadě nastavit fungující systém. Aby bylo dosaženo efektivity, musí takový systém pokrývat všechny oblasti vaší činnosti, usnadňovat jejich chod a současně poskytovat všechna důležitá data o výsledcích. Na trhu existuje několik různých informačních systémů, které se od sebe výrazně liší výkonem. Mezi nejoblíbenější stabilně patří systém RIS®, takže je na místě si ho představit. Jak funguje a do jakých firem je vhodný?

Modulové řešení nabízí mnoho výhod

RIS® je racionalizovaný informační systém a funguje jako nástroj pro stabilizaci chodu společnosti a současně jako nástroj pro zvýšení efektivity podnikání. Od ostatních systémů se zásadně liší tím, že má modulové řešení. V praxi to funguje tak, že každá část podniku (například sklad, e-shop, účetní, výroba atd.) mají vlastní modul, se kterým pracují. Tyto moduly obsahují specifické aplikace, které ulehčují práci v dané oblasti. Účetní systém obsahuje například Knihu závazků, pohledávek, DPH, dále aplikaci pro bankovní operace a další. Důležité je, že jsou moduly i vzájemně propojeny. Díky tomu mají vedoucí pracovníci vždy detailní přehled o tom, co se na pracovištích děje a mohou na vše rychle reagovat. Právě to je jedním ze základů efektivního vedení podniku, na jehož konci je kýžený rozvoj. RIS® právě proto patří mezi nejlepší informační systémy současné doby.

01

4 možné varianty

Systém RIS® existuje ve 4 různých variantách. První variantou je Podnikový informační systém RIS, který se uplatní ve společnostech ze všech oblastí a napomáhá řízení i zefektivnění práce na jednotlivých úsecích. Druhou variantou je Manažerský systém TOP-RIS. Tato manažerská nadstavba je určena nejen pro manažery, ale i pro vedoucí účetní či pracovníky controllingu. Díky systému je možné snadno vytvářet všechny důležité analýzy a reporty. Do třetice je to Ekonomický software RIS Start, který je určen pro malé firmy a čtvrtou variantou je Výrobní podnikový systém AR-RIS speciálně upravený pro výrobní společnosti.

Nezapomínejte na to, že má-li být vaše podnikání úspěšné, potřebujete především kvalitní zaměstnance. Zde najdete několik tipů, jak si je udržet. Nepodceňujte ani tuto stránku věci!

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *