nahledovy

RIS® – jako šance pro další rozvoj firmy

Pokud podnikáte a hledáte způsob, jak dát vaší firmě řád, zvýšit její efektivitu a tak se posunout dále, musíte v první řadě nastavit fungující systém. Aby bylo dosaženo efektivity, musí takový systém pokrývat všechny oblasti vaší činnosti, usnadňovat jejich chod a současně poskytovat všechna důležitá data o výsledcích. Na trhu existuje několik různých informačních systémů, které se od sebe výrazně liší výkonem. Mezi nejoblíbenější stabilně patří systém RIS®, takže je na místě si ho představit. Jak funguje a do jakých firem je vhodný?

Modulové řešení nabízí mnoho výhod

RIS® je racionalizovaný informační systém a funguje jako nástroj pro stabilizaci chodu společnosti a současně jako nástroj pro zvýšení efektivity podnikání. Od ostatních systémů se zásadně liší tím, že má modulové řešení. V praxi to funguje tak, že každá část podniku (například sklad, e-shop, účetní, výroba atd.) mají vlastní modul, se kterým pracují. Tyto moduly obsahují specifické aplikace, které ulehčují práci v dané oblasti. Účetní systém obsahuje například Knihu závazků, pohledávek, DPH, dále aplikaci pro bankovní operace a další. Důležité je, že jsou moduly i vzájemně propojeny. Díky tomu mají vedoucí pracovníci vždy detailní přehled o tom, co se na pracovištích děje a mohou na vše rychle reagovat. Právě to je jedním ze základů efektivního vedení podniku, na jehož konci je kýžený rozvoj. RIS® právě proto patří mezi nejlepší informační systémy současné doby.

01

4 možné varianty

Systém RIS® existuje ve 4 různých variantách. První variantou je Podnikový informační systém RIS, který se uplatní ve společnostech ze všech oblastí a napomáhá řízení i zefektivnění práce na jednotlivých úsecích. Druhou variantou je Manažerský systém TOP-RIS. Tato manažerská nadstavba je určena nejen pro manažery, ale i pro vedoucí účetní či pracovníky controllingu. Díky systému je možné snadno vytvářet všechny důležité analýzy a reporty. Do třetice je to Ekonomický software RIS Start, který je určen pro malé firmy a čtvrtou variantou je Výrobní podnikový systém AR-RIS speciálně upravený pro výrobní společnosti.

Nezapomínejte na to, že má-li být vaše podnikání úspěšné, potřebujete především kvalitní zaměstnance. Zde najdete několik tipů, jak si je udržet. Nepodceňujte ani tuto stránku věci!

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *