Renata Kellnerová nechybí v novém žebříčku nejbohatších lidí světa

miliardář

Nejbohatším člověkem na světě je Bernard Arnauld. Alespoň tak ho vyhodnotil časopis Forbes, který neskrývá ani částku jeho jmění, které činilo v přepočtu 233 miliard dolarů, což je přibližně 5,5 bilionu korun. Arnauld opět předběhl Elona Muska. Předseda představenstva koncernu LVMH, ve kterém nechybí třeba značka luxusního koženého zboží Louis Vuitton, šampaňského vína Moët & Chandon nebo koňaku Hennessy si oproti minulému roku polepšil, a to o více než 22 miliard korun.

Elon Musk je druhý

Zakladateli automobilky Tesla konkuruje v těsném závěsu s podobným jměním americký podnikatel Jeff Bezos. Rozdíl v majetku mezi druhým a třetím nejbohatším člověkem na světě činí „jen“ jednu miliardu korun. Elon Musk se 195 miliardy dolarů předběhl Jeffa jen o malý kousek. Zakladatel Amazonu se svými 194 miliardy dolarů se nenechal zahanbit. Miliardář Jeff se může pochlubit třeba několika luxusními vilami na Floridě, v jeho jmění nechybí ani nová vila, kterou si nechal postavit na ostrově Indian Greek na jihu Floridy.

ELon Musk

Foto: Pixabay

V žebříčku bohatých nechybí Češi

Na 104. místě se umístila i Renáta Kellnerová se svými 18 miliardy korun. V žebříčku nejvýše postavených žen se tato dáma drží třetím rokem přibližně na stejné pozici. Minulý rok byla Renáta Kellnerová 101.

Nejvíce bohatých je ve Spojených Státech

Druhým na miliardáře nejbohatším státem se stala Čína. Více miliardářů tvoří muži, ženy v nich hrají roli jen z pouhých 13 procent. Americký tisk Forbes sestavuje skupinu nejbohatších lidí na světě již od roku 1987. V žebříčku těch nejlepších jsou posuzovány nejen soukromé společnosti a investice, ale i počet nemovitostí, soukromých letadel, uměleckých děl a nepochybně nechybí ani počet luxusních vozů v nichž se miliardáři prohání jako o závod.

Forbes zařadil letos do žebříčku nejbohatších 2781 lidí, což je o 141 lidí víc než bylo loni. Na akciích vydělal nejvíce Mark Zuckerberg, jenž se díky vzestupu akcií posunul o 14 míst nahoru. Jeho majetek činí dnes 177 miliardy korun. Pouze za jediný rok vydělal díky trojnásobné ceně akcií 116,2 miliardy dolarů což není vůbec špatné, co myslíte?

Zdroje informací: https://www.irozhlas.cz/ekonomika/forbes-zaradil-kellnerovou-mezi-nejbohatsi-lidi-sveta-mezi-cechy-je-na-predni_2404021511_kma

https://eurozpravy.cz/domaci/nejbohatsi-ceskou-je-stale-kellnerova-mezi-stovku-nejmajetnejsich-se-nedostala.qkhvu243

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.