RegioJet nakoupí luxusní autobusy

bus

Konkurence na trhu s autobusovou dopravou je u nás opravdu velká a dopravci tak musí inovovat, aby si udrželi přízeň zákazníků. Takovou velkou inovaci plánuje nyní RegioJet podnikatele Radima Jančury. Jakou investici firma plánuje?

Nové autobusy

Cestování v luxusních autobusech, které se RegioJet chystá letos nakoupit, bude pro řadu cestujících nejen pohodlné, ale také zábavné. Až 150 dvoupodlažních autobusů od německé značky Setra rozvine vozový park RegioJetu. Jedná se o nákup, který přijde v přepočtu až na 2,25 miliardy korun. Tyto autobusy chce nyní firma využívat na dálkových trasách do měst jako je například Vídeň, Mnichov nebo Berlín, ale cesty jsou v plánu i do Velké Británie, Švýcarska, Maďarska, nebo Itálie.

RegioJet

Foto: Pixabay

Komfort a široké možnosti

Lidé se tak budou moci dopravovat komfortně, spolehlivě, ale budou mít i více možností než dosud, pokud budou například potřebovat jen single sedačku. Vnitřní část autobusu je totiž nově uspořádána. Na jedné straně je dvoumístná sedačka a naproti kdo chce a potřebuje, může sedět úplně sám.

Kapacita se tak snížila z osmdesáti možných obsazených míst na pouhých 58 míst. Autobusy budou tedy více komfortní, ale budou mít i menší kapacitu.

Každé křeslo bude mít nastavitelnou polohu opěrky hlavy, nebude chybět ani stolek na který bude možné odložit potřebné věci. V každém křesle je zabudovaný i multimediální systém, který umožní každému cestujícímu spojení se světem. Wi-fi připojení bude zdarma po celou trasu. Komfortem je i zabudovaná toaleta a nechybí ani klimatizace nebo zásuvky na 230 V a USB připojení.

Jen v loňském roce vlaky a autobusy RegioJet převezly více než deset milionů lidí a firma věří, že letos to bude ještě více.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/regiojet-jancura-autobus-setra.A230915_155458_eko-doprava_ven

https://cc.cz/regiojet-chce-zlepsit-cestovani-autobusem-v-novem-modelu-ma-samostatna-kresla-jako-ve-vlacich/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.