Babiš varuje před migranty: Česká republika se nesmí stát Lampedusou

Andrej Babiš

Pokud se člověk podívá na záběry z italského přístavu Lampedusa, zrovna dobře po těle mu nebude. Až 6 000 migrantů denně musí tento ostrov. 120 člunů praskajících ve švech a převážejících tyto lidi není zrovna tím, co by našinec nutně chtěl vidět. Tamní ulice přeplněné Afričany také k velkému optimismu nevybízejí. Naše vláda schválila migrační pakt EU a je v klidu. Tedy podle Andreje Babiše. Ten považuje dohodu o migraci za zradu občanů. 

Den D jako v Normandii

Zajímavě označil situaci italský vicepremiér Matteo Salvini. Ten hovořil o vyhlášení války Evropě. Na sociálních sítích koluje příměr k vylodění v Normandii. Andrej Babiš si myslí, že jde skutečně o invazi. Vždyť letos dorazilo k italským břehům 124 000 migrantů. Podobná čísla se objevovala v roce 2016. Jde ale jen o oficiální počty. Neoficiální údaje by byly bezesporu jiné, počtu migrantů mnohem vyšší.   

Sluníčkáři z evropských politických kruhů

Babiš se pochopitelně holedbá tím, že jako premiér proti kvótám protestoval a v podstatě je potopil.Fiala s Rakušanem dle jeho slov zradili vlastní zemi a schválili migrační pakt Evropské unie. Ten je podle expremiéra jakousi pozvánkou stovek tisíc migrantů do Evropy. Pětikoalice dle Babiše veřejnost uklidňuje tím, že je Česká republika pouze tranzitní zemí. Pokud se ale naplní Německo, pak už tranzitní zemí nebudeme.

Úspěšnost deporatace do země původu je nulová

Také na tento fakt Andrej Babiš upozorňuje. Jestliže je u nás migrant identifikován, pak je to na základě rozmazané fotografie v mobilním telefonu. Jeho identita je fakticky neznámá. Dostane příkaz opustiti naši zemi a míří do Německa. Celková úspěšnost deportace do země původu nepřekročí 10 %. To je skutečně velmi málo.

Podpora další migrace v Německu

Známí se složí na konkrétní migranty a ti přicházejí do Německa. Tady si otevřou dle Andreje Babiše směnárny a fast foody. Poté podporují další migranty a kolotoč se točí dál. Fakticky jde o nekonečnou spirálu.

Komfortní vstup do EU

Babiš upozorňuje na to, že i naše školy otevírají různé pofidérní obory v angličtině a rozvojová studia. Tím pádem tyto oboru slouží migrantům jako vstupenky do Schengenského prostoru. Studijní vízum se těmto lidem náramně hodí.

Rezignovala Fialova vláda?

Podle Babiše určitě. Rostoucí problém neřeší. Přes hranice nám podle něj nekontrolovaně proudí migranti. Otázkou zůstává, nakolik tomu tak opravdu je, zdali nejde jen o předvolební PR.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/komentar-andrej-babis-migrace-lampedusa.A230921_084911_domaci_mgn

Andrej Babiš: Náhledové foto Jiří Vítek https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Babi%C5%A1.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.