Směnka

Půjčka na směnku ještě dnes nemusí být výhodná

Chcete si půjčit peníze a nevíte, jakým způsobem byste měli celou akci realizovat? Nabízí se hned několik alternativ, přičemž jednou z nich je bezesporu půjčka na směnku. Jedná se o úvěr, který pochází od soukromého věřitele a bohužel je spjatý nejčastěji s tím, že se setkáte s člověkem, který nemá čisté a férové úmysly. Jestliže ale budete vybírat správně, můžete se setkat s tím, že vám úvěr skutečně pomůže. Jaké jsou tedy půjčky na směnku?

Ručení na směnku

Základem půjčky na směnku je pochopitelně klasické ručení na směnku. Lidé přecházejí k tomuto typu úvěru zejména v momentu, kdy v bance prostě a jednoduše nepochodili. Jakmile je vystána směnka, dochází k tomu, že tímto cenným papírem budete ručit. Jinými slovy, bude na něm zaznamenána s největší pravděpodobností hodnota vašeho majetku a vy v případě nesplácení vašich závazků můžete přijít úplně o všechno. To si samozřejmě nikdo nepřeje, ale stát se to může.

Směnka je dána zákonem

Jako směnka nemůže pochopitelně sloužit každý kus papíru. Její formu a celkový obsah definuje zákon. Jestliže chybí předepsané údaje, směnka pozbývá své platnosti a v případě soudního vymáhání pohledávek se stává bezpředmětnou. Z důležitých údajů jmenujme kupříkladu datum vystavení směnky, místo vystavení, jména obou stran a v neposlední řadě částku, o kterou se jedná, případně zastavení nemovitosti nebo jiného majetku.

Minimum výhod

Předem můžeme říct, že s nějakými výhodami u půjčky na směnku počítat nelze. Často ji totiž poskytují subjekty, jež se snaží vydělat na lidech, kteří mají momentálně nedostatek finančních prostředků. Typické jsou tedy půjčky na směnku vysokými úrokovými sazbami anebo poplatky, které musíte za jejich zprostředkování vynaložit. I proto si na počátku o konkrétním úvěru zjistěte prakticky všechno, co je možné a budete vědět, na čem jste.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *