Kalkulačka spoření jako efektivní nástroj

Stavební spoření je důležitým a oblíbeným produktem, který si sjednává stále více lidí pro financování vlastního bydlení. Mnozí z nich využívají srovnání jednotlivých spořících tarifů, které nabízí jednotlivé spořitelny. Efektivním nástrojem je právě kalkulačka. Díky kalkulačce stavebního spoření si můžete spočítat, jak bude vysoká vaše naspořená částka spolu se státní podporou a poplatky.

Stavební spoření – kalkulačka

Kalkulačka počítá spořicí fázi účtu stavebního spoření. Do výpočtu umožňuje zahrnout standardní poplatky všech stavebních spořitelen. Výpočty jsou detailní, nicméně nejsou v nich zahrnuty různé akční nabídky jednotlivých stavebních spořitelen. Důležitým parametrem je úročení. Do kalkulačky zadáte roční úrokovou sazbu, kterou máte uvedenou ve smlouvě o stavebním spoření. Kalkulačka počítá s úročením, které používají stavební spořitelny. Státní podpora je počítána v souladu se zákonem o stavebním spoření. Nárokování státní podpory můžete na kalkulačce vypnout.

Kalkulačka spoření – čistá úroková sazba

Kalkulačka vám spočítá čistou úrokovou sazbu. Touto čistou úrokovou sazbou by musel být úročen účet bez jakýchkoli poplatků a daní. Ve výpočtu je zohledněn i fakt, že část státní podpory obdržíte až po určité době od ukončení spoření. Na některých kalkulačkách je možné zadat, jakou úrokovou sazbou by účet musel být úročen, kdyby byl sice bez poplatků, ale byla by z něj účtována 15% daň. Údaj by měl odpovídat srovnatelnému spořicímu účtu, u kterého jsou úroky zdaněny 15% srážkovou daní. Tyto spořicí účty bývají většinou bez poplatků. Konečná suma na kalkulačce stavebního spoření je tedy celkem naspořená částka. Ta je rozčleněná do jednotlivých částí, kterými jsou vklady, úroky, poplatky a státní podpora, která vám bude vyplacena později.

Úvěr ze stavebního spoření – kalkulačka

Stavební spoření je důležitým produktem, nicméně mnoho lidí využívá také úvěr ze stavebního spoření. Kalkulačka úvěru ze stavebního spoření vám spočítá, jaký úvěr je pro vás nejvýhodnější. Díky ní budete mít možnost zjistit, zda je pro vás výhodnější vzít si úvěr ze stavebního spoření, nebo pro vás bude lepší poohlédnout se po hypotečním úvěru.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.