První půjčka zdarma: O co všechno se zajímat předem?

Nebankovní půjčka

Když člověk nemá peníze a potřebuje je, jedná maximálně rychle a mnohdy i neuváženě. Dostat se tak může do velmi nepříjemné situace. Typické je v tomto případě zejména uzavření první půjčky zdarma. Ano, na trhu existuje hned několik nebankovních společností nabízejících tento unikátní produkt. Prostě můžete získat první půjčku, která bude při vašem řádném splácení ve stanovených termínech zcela zdarma. Má to ovšem svá ale. Jaká? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Kolik si vlastně můžete půjčit?

Jakoukoli první půjčku zdarma nenajdete v takové podobě, že by byla neomezená z hlediska cílové částky. Častokrát si takto lze vzít pouze několik tisíc korun. Na vyzkoušení půjčování v této podobě určitě dobré. Potřebujete-li ale větší finanční injekci, pak na první půjčku zdarma raději rychle zapomeňte.

Délka splatnosti je samozřejmě omezená

I u tohoto aspektu musíte být značně obezřetní. Délka splatnosti bývá vcelku krátká. Nejde v žádném případě o dlouhodobé úvěry. I proto si předem spočítejte, jestli budete schopni nebankovní půjčku splácet.

Úroky z prodlení a další sankce

Rozhodně si předem rychle zjistěte, jak velké budou úroky z prodlení. Většina společností nabízejících první půjčku zdarma má právě na těchto poplatcích založenou svou úvěrovou politiku. Generují jim totiž co nejvyšší zisky. Mnohdy dokonce poskytovatelé takovýchto půjček mají ve svých podmínkách zakotvené hodně vysoké pokuty, které dlužníka doslova zruinují.

Odložení splátky existuje, ale…

U mnohých společností si lze bez problémů nechat odložit následující splátku. Jen musíte počítat s tím, že to určitě nebude zadarmo. Naopak, čekají vás nemalé poplatky. U dalších půjček před výplatou realizovaných u totožné společnosti už navíc budete muset počítat s klasickým zpoplatněním již na počátku.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.