Proruská hodina slohu a máte padáka

Ukrajina

Přesně tak nějak může znít věta, která dokonale charakterizuje chování učitelky, jež schvalovala konání ruského prezidenta. Agrese nemající obdoby se jí stala nakonec osudnou. Samozřejmě, že za schvalování války na Ukrajině dostala vyhazov. Její chování bylo pochopitelně neobhajitelné. Lidé, kteří schvalují krveprolití, si nejspíše nic jiného nezaslouží. Přesto má celý případ několik otazníků. Vždyť jen na Slovensku si 45 % lidí myslí, že agresi Ruska zavinilo NATO.

Bezprecedentní jednání učitelky

O tom se nemá smysl nijak výrazně rozepisovat. Její chování je nepřijatelné. Schvalovat desetitisíce mrtvých nevinných lidí je zvěrstvo samo o sobě. Vždyť už jen masové hroby, znásilnění a další nechutnosti hovoří jasně. Rusové se ve válce chovají jako zvířata, ba ještě hůř. Přesto vyhazov učitelky musel některé lidi šokovat.

O ojedinělou věc se určitě nejedná

U nás se najde bohužel spousta lidí, kteří agresi na Ukrajině považují za legitimní záležitost. Bez problémů si sadistické chování ruského prezidente dokážou interpretovat jako skutečnou denacifikaci Ukrajiny. Ostatně stačí se podívat třeba jen na slovenský průzkum, který hovořil velmi smutnou řečí.

Až 45 % Slováku si myslí, že vše zavinilo NATO

tato realita je bohužel velmi smutná, ale pravdivá. 47 % Slováků má pocit, že by ukrajinský prezident měl přistoupit na jakékoli ruské podmínky, jen aby nastal mír. Dokonce 28 % Slováků vnímá Vladimira Putina pozitivně. V roce 2021 se jednalo o 55 %. Anketa proběhnuvší na Novinkách.cz měla vcelku překvapivé výsledky.

Svoboda slova?

Když se v Rusku cenzurují opačné názory, nezačíná tomu být u nás podobně? Lidé, kteří schvalují genocidu na Ukrajině, zrovna v lásce masové veřejnosti nejsou. Články s tímto názorem se cenzurují. Podle názoru mého a většin lidí je to správně, nicméně netrpí trochu svoboda slova. Jak to, že si děti mohly natočit učitelku v hodině a video dát ostatním. Trochu moc otázek si hledá odpovědi.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/porady-teren-v-kyjeve-se-nic-nedeje-tvrdila-ucitelka-deti-ji-tajne-nahraly-prijde-o-praci-198415

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/valku-na-ukrajine-vyprovokovalo-nato-mysli-si-45-procent-slovaku-40393848

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.