Propuštění Berbra jako pohřeb českého fotbalu

Fotbal

Každý, kdo se kdy honil za kulatým nesmyslem, dobře ví, jak důležitá je rovina. Jinými slovy, pánem na hřišti by měl být rozhodčí. ovšem v tom smyslu, že bude neviditelnou součástí hry, která bude korigovat její správný průběh. V několika posledních letech jsme se přesvědčili o tom, že rovina bývá lehce nebo silně nakloněná. Jít může jak o nejvyšší soutěže, tak ty nižší. Jakékoli tréninky, snaha, fyzická kondice a další záležitosti jdou stranou. Lidé, již ji naklánění, se často míjejí s adekvátními tresty.

Statisíce za naklonění roviny

Bafuňáři, jak jsou funkcionáři klubů, svazu a jiných organizací označováni, si mnohdy neberou servítky. Rovinu dle potřeby nakloní tak, jak jim to vyhovuje. Typickým příkladem mohl být Ivan Horník, který si už své odnesl, nicméně dnes se zřejmě pohybuje nedaleko fotbalu dál. Nyní stále hýbe nejen fotbalovým světem kauza, ve které figuruje mnihem více lidí. Nejvíce se samozřejmě hovoří o bývalém místopředsedovi Fotbalové asociace České republiky Romanu Berbrovi.

Dnes z vazby ven

Právě tento bezesporu velmi vlivný muž byl obviněn z korupce a dnes po třech měsících opouští vazbu. Zatčen byl v polovině října, a to spolu dalšími 19 osobami, jež se v dané oblasti pohybovaly. Postupně byli všichni tito lidé propuštěni na svobodu, hlavní hrdinové Roman Rogoz a Roman Berbr ža nakonec. Rogoz konkrétně v úterý a Berbr dnes.

Bublina pomalu splaskává

Tak jako tak, se postupně všechno zametá někam, kam to nepatří. Po zatčení přišlo velké množství hrdinských prohlášení. Z odposlechů se dostalo ven, jak údajně Berbr podplácel, stejně tak se poukazovala na praktiky Rogoze a dalších lidí. Dokonce se nahlas mluvilo i o předčasné valné hromadě, která by měla udělat pořádek v tuzemském fotbalu. Jen se mluvilo a Berbr je venku.

Bude tahat za provázky?

Jedno by mělo být jasné, přímo ve fotbalu už Roman Berbr ani Dagmar Damková působit nebudou. Počítat je ale zapotřebí s tím, že by mohl tento mocný muž tahat dále za nitky, jež má zřejmě natažené jak na svazu, tak i v Plzni. Tady měl ostatně svou kancelář. V diskuzích pod články pojednávajícími o propuštění Romana Berbra se objevují různé vzkazy. Vévodí jim bohužel ty smutné. Diskutéři hovoří o pohřbu českého fotbalu a o tom, že spravedlnost opět nezvítězila. Používají se i slova jako fotbalová žumpa, korupce ve fotbalu pokračuje a podobně. Divit se čtenářům bohužel nelze. Tak jako tak budou snahy o očištění tuzemského fotbalu velmi náročné.

Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.