Proč sjednat vašemu domácímu mazlíčkovi pojištění?

01_pojisteni

Téměř v polovině českých domácností žije nějaký domácí mazlíček. Nejčastěji jde samozřejmě o psy a kočky. Ať už jde ale o jakéhokoliv mazlíčka, není neobvyklé, že se brzy stane důležitým členem rodiny. Ani jejím zvířecím členům se ale bohužel nevyhýbají zdravotní problémy, jejichž řešení u veterináře rozhodně nemusí být levnou záležitostí. Naštěstí ale stále více českých pojišťoven nabízí svým klientům i možnost pojistit domácí mazlíčky.

Pojištění pro domácí mazlíčky

Léčba a případná rekonvalescence po nemoci či zranění našich zvířecích kamarádů mohou citelně zasáhnout do rodinného rozpočtu a stát se po nezanedbatelnou dobu jednou z jeho nejvýznamnějších výdajových položek. Motivace pro uzavření pojištění je tak zřejmá. V České republice se však zatím jedná spíše o výjimečnou věc a své pojištění mají sjednány necelé dvě procenta zvířat. V porovnání se Švédskem, kde je podíl pojištěných 70 %, nebo v Británii s 55 %, je to zanedbatelné množství. Pojišťovny tak dobře vědí, že v této oblasti je velký potenciál k růstu tohoto segmentu.

02_pojisteni

Foto: Pixabay

Co pokrývá pojištění domácích mazlíčků?

Konkrétní pojišťovny nabízí samozřejmě každá trochu jiné pojištění. Obecně ale platí, že pojištění domácích mazlíčků většinou pokrývá úrazy, následky zvířecích rvaček, otravy či spolknutí cizích předmětů. Nepočítejte tedy s tím, že by vám pojišťovna proplatila třeba očkování, kastraci nebo preventivní prohlídky.

Je třeba počítat také s tím, že pojišťovna bude před proplácením výloh za léčení bedlivě sledovat, zda se na úrazu nebo nemoci zvířete nepodílel jeho majitel např. tím, že dovolil, aby měl nadváhu apod. Podmínkou je také možnost zvíře jednoznačně identifikovat , tj. musí být čipované, obejde se ale většinou bez průkazu původu.

Před uzavřením pojištění je třeba si ověřit, od jakého věku lze zvíře pojistit. Některé pojišťovny zvíře pojistí třeba od půl roku věku, jiné prakticky ihned.

Pojištění domácích mazlíčků je na trhu pořád poměrně nový produkt, který je navíc dost specifický. Vždy si proto velmi pozorně ujasněte, co daná smlouva konkrétně obsahuje.

Zdroj informací: https://www.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/v-cesku-jsou-pojistena-dve-procenta-domacich-mazlicku-mene-nez-v-zapadni-evrope-1382671

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.