Problematika vícero drobných půjček najednou se dá jednoduše zvládnout

S půjčkami jako takovými má zkušenost skutečně velké procento obyvatel České republiky. Podle posledních zjištění ostatně aktuálně dlužíme více než 2,4 bilionu korun a každý třetí Čech k tomuto číslu přispívá. Ačkoli se drtivé většině daří svým závazkům efektivně dostát, najdou se i tací, kteří mají se splácením velké problémy. Původcem těchto potíží jsou pak zejména drobné půjčky, o nichž ve větším množství ztrácíme přehled. I této nepříjemnosti se ovšem můžete jednoduše vyhnout a my vám v tomto článku vysvětlíme, jak na to.

Drobné půjčky jsou zásadním kamenem úrazu

Společnost „Poradna při finanční tísni“ nedávno přišla s tvrzením, že až 85 % všech dluhů v exekuci pramení z půjček do deseti tisíc korun. Z toho tedy vyplývá, že Češi si dokáží pohlídat včasné platby u hypoték či leasingů, ale drobné půjčky jim překvapivě dělají problém. Důvod může být jen jediný – nepozornost. Není totiž neobvyklé, že lidé se dnes uchylují k více půjčkám najednou. Do této skupiny produktů navíc patří i nákupy na splátky nebo platby za pomoci kreditní karty.

Každý finanční subjekt nabízí naprosto odlišné parametry svých služeb a s tím spojené rozdílné termíny splatnosti, na nichž pak většina dlužníků pohoří. Fakt, že lidé musejí posílat několik plateb měsíčně v jiný den, jiné výši a na jiný účet pak zapříčiní, že ztratí kontrolu a na některé splátky úplně zapomenou, nebo se minimálně o několik dní opozdí.

Sloučení všech půjček do jedné je jednoduchým řešením

Pokud stojíte teprve na samém počátku a přemýšlíte, že uzavřete několik půjček najednou, rozhodně se vyplatí je spojit do jedné. Tento postup se nazývá konsolidace. Díky jednotnému splátkovému kalendáři si pak mnohem lépe ohlídáte datum, kdy je nejpozději potřeba převést peníze z vašeho bankovního účtu. Navíc celou sumu posíláte pouze na jedno konkrétní místo, což vás ušetří mnoha zbytečných starostí. Klienti pak často dostanou také výrazně lepší podmínky. Nyní ale ještě zpět k úvodní větě tohoto odstavce – proč je důležité brát tuto možnost v úvahu s předstihem? Do konsolidace totiž nelze zapojit úvěry, které mají prodlevu se splácením. Pokud je to právě váš případ, s plánem na sjednocení bohužel neuspějete.

brasik20@seznam.cz'

Rád se s Vámi podělím o své poznatky ze světa financí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *