Nejvíce peněz na Youtube vydělává sedmiletý kluk

Být „youtuberem“ je jedním z nejnovějších druhů povolání. Spousta dětí dnešní doby sledují příspěvky od některého z nich a touží stát se jedním z nich. Vydělávat mohou například tak, že budou dělat šílené věci, u kterých se budou natáčet, nebo například vysvětlují ostatním, jak se co dělá. Typickým příkladem jsou například kurzy líčení či oblékání a jiných dovedností. Velkou výhodou je taktéž to, že vydělávat si takovýmto způsobem mohou děti již od nejútlejšího věku.

Tučné výdělky již v sedmi letech

Důkazem toho je sedmiletý chlapec, který si přivydělává tím, že tvoří recenze na hračky. Tyto recenze mu vynesly již 22 milionů dolarů (tedy asi půl miliardy korun), a to pouze tento rok. Vyhrál tak první místo žebříčku, který sestavil časopis Forbes. Ještě loni patřilo chlapci až osmé místo. Jeho kanál v současnosti odebírá 17 milionů lidí a jeho videa mají celkem na 26 miliard shlédnutí.

Projekt jménem Ryan ToysReview

Právě Ryan ToysReview je kanál, za kterým nestojí sám sedmiletý chlapec, ale také jeho rodiče. Ti veškeré recenze, u kterých se chlapec natáčí řídí. V roce 2015 se začaly objevovat první recenze na hračky od tohoto malého chlapce. Ty však velkou sledovanost neměly. Teprve jeho recenze na auta z filmu Auta zaznamenaly obrovský úspěch: 1 miliardu shlédnutí.

Proč je Ryan tak úspěšný?

Ryan hračky komentuje svým neotřelým, vtipným a dětským způsobem. Vždyť, kdo jiný by měl říct, zda je hračka dobrá nebo ne, než ti, kdo si s ní skutečně hrají? Videa jsou pak doplněny technickými parametry, které většinou přichází ze strany rodičů malého Ryane. Ostatní rodiče si tak mohou udělat obrázek o tom, jestli danou hračku stojí za to kupovat nebo ne. Tento kanál je vhodný také například pro ty, co vlastní děti nemají, ale chtějí obdarovat děti někoho ze své rodiny. V takovém případě netuší, co se může dětem líbit nebo ne. A tak se podívají na video.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.