Příspěvky zdravotních pojišťoven v roce 2020

Péče o zdraví je nesmírně důležitou složkou života každého z nás a proto i zdravotní pojišťovny každým rokem vylepšují své preventivní programy, které slouží jako motivace ke změně. V rámci těchto programů jsou lidem k dispozici částky v hodnotě stovek až tisíců korun. Záleží samozřejmě na tom, s jakou zdravotní pojišťovnou máte uzavřenou smlouvu. Ty nejběžnější subjekty u nás a jejich programy vám záhy představíme.

Všeobecná zdravotní pojišťovna a její příspěvky

VZP poskytuje klientům věrnostní program spočívající v bonusech a slevách u široké škály smluvních partnerů. V nabídce si lidé mohou vybrat služby a produkty z kategorií pohyb, zdravý životní styl nebo také relaxace. Přispívá například až  1 000 Kč na plavání kojenců do jednoho roku, 2 500 Kč poskytuje kuřákům bojujícím se svou závislostí, 3 000 Kč nastávajícím maminkám na pohybové aktivity a screeningová vyšetření či 6 000 Kč na bezlepkovou dietu.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR a její příspěvky

Díky věrnostními programu této zdravotní pojišťovny si můžete přijít na příjemné slevy v oblasti nákupu sportovních pomůcek, návštěvy masážních salónu nebo solných jeskyní, nákupu vitamínu nebo také brýlí. V rámci prevence je možné čerpat příspěvek na očkování, pohybové aktivity dětí ve výši 1 000 Kč, pobyt v lázeňském zařízení pro dárce krve v hodnotě 5 000 Kč. Stejně jako VZP pomáhá kuřákům a příspěvek poskytuje také chronicky nemocným.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Vojenská zdravotní pojišťovna a její příspěvky

V rámci preventivního programu Vojenské zdravotní pojišťovny mohou klienti dosáhnout na příspěvek 400 Kč pro pravidelné plavání, až 500 Kč za účelem cvičení a regenerace nebo dalších 500 Kč pro děti na školu v přírodě. Program Zdraví zase poskytuje příspěvky na očkování, dentální hygienu, vitamíny pro děti nebo zubní rovnátka. Slevy a bonusy benefitního programu se liší podle toho, jak dlouho máte u pojišťovny uzavřenou smlouvu a také do jaké věkové kategorie spadáte.

RBP Zdravotní pojišťovna a její příspěvky

Program „90“ v nabídce RBP Zdravotní pojišťovny si klade za cíl, aby se co největší procento pojištěnců dožilo 90 let. Cílí především na mladší ročníky v rámci preventivních balíčků poskytuje zajímavé benefity, pokud splňují několik zásadních podmínek. Klienti nesmějí trpět nadváhou, nemohou být závislý na alkoholu a drogách (včetně kouření) a musejí dodržovat doporučenou frekvenci preventivních prohlídek.

Pro alergiky si pojišťovna připravila až 10 000 Kč příspěvek na ozdravný vysokohorský pobyt, maminky zas mohou čerpat peníze na nákup hygienických vložek. Dospělí pojištěnci mohou získat příspěvek na nákup volně prodejných léčivých přípravků.

Další informace o jednotlivých zdravotních pojišťovnách a jejich benefitních programech se samozřejmě nacházejí na oficiálních stránkách každé z nich.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

David Břach

Rád se s Vámi podělím o své poznatky ze světa financí.