Principy osobních financí

Klíčem k tomu, jak dostat své finance na správnou cestu, není o učení se nové sadě dovedností. Spíše jde o učení, že zásady, které přispívají k úspěchu v podnikání a vaší kariéře, jsou stejné jako v oblasti správy osobních peněz. Jakmile zavedete některé základní postupy, můžete začít uvažovat o filozofii. Tři klíčové zásady jsou stanovení priorit, hodnocení a omezení.

Stanovení priorit

Stanovení priority znamená, že jste schopni se podívat na své finance, zjistíte, co vaše peníze přivádí a soustředíte se na tyto snahy.

Hodnocení

Hodnocení je klíčová dovednost, která brání, aby se vaše úspory tenčily. Ambiciózní jednotlivci vždy mají seznam nápadů o jednotlivých způsobech, jak zasáhnout, ať už jde o vedlejší firmu nebo investiční nápad. Provozování vašich financí jako podnikání znamená ustoupit a skutečně posoudit potenciální náklady a přínosy jakéhokoli nového podniku (neboli peněžního přísunu).

Omezení

Omezení je ta poslední dovednost úspěšného řízení podniku, která znovu může být aplikována na osobní finance. Když budete vydělávat deset milionů ročně, nebude vám to k ničemu, když za rok utratíte jedenáct milionů. Naučit se omezovat výdaje na aktiva, která nevyužívají bohatství, dokud nesplníte své měsíční cíle v oblasti úspor nebo snížení dluhu, je rozhodující pro budování čistého jmění.

Porušení pravidel pro osobní finance

Oblast osobních financí může mít více pokynů a „inteligentních tipů“, než jakákoli jiná. Ačkoli tato pravidla je dobré znát, každý má individuální okolnosti. Výše jsou určitá pravidla, která by obezřetní, zejména mladí dospělí, nikdy neměli porušit, ale přesto by měli zvážit jejich porušení. Například při pořízení věci, která se stane do budoucna možností dalšího přivýdělku.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.