Nákupy

Při nákupech si dejte pozor na padělky

Pokud se občas vydáváte nakupovat značkové zboží místa, která nejsou autorizovanými prodejci té či oné značky, určitě je na místě dát si pozor, abyste nekoupili padělek. Zvláště pak, navštěvujete-li tržnice a další malé prodejce. Pojďme se podívat, jak se nákupu padělků vyhnout.

Největší pozor si dávejte na tržnicích

Jak bylo již zmíněno, tržnice mohou být často největším rizikem nákupu padělku. I dle statistik vyplývá, že nejvíce falešného zboží pochází právě od trhovců. Pokud již zde nakupujte, mějte to na paměti. Prvním signálem, že něco není v pořádku může být fakt, že v malém stánku se prodává řada luxusních světových značek. Dále mohou být varovnými signály neoriginální štítky na zboží bez originálního loga nebo štítky, které jsou na všem zboží stejné.

Ověřené prodejny

Pokud si rádi pořizujete kvalitní, značkové a zároveň dražší výrobky, určitě nechcete dát stejné množství peněz za takzvaný „fake“. Proto byste si měli vždy vybrat autorizované prodejce či jinak ověřené prodejny. To platí stejně, možná ještě více o e-shopech. I na těch lze pravé zboží koupit, avšak i zde je riziko prodeje falzifikátů. Vybírejte tak ověřené obchody, u kterých víte, že se na značkové výrobky specializují.

Výhodné ceny

Někdy může jít o příjemné překvapení, nezřídka kdy je však nízká cena indikátorem zvýšeného rizika. Diametrálně odlišné ceny, za které byste jinde zboží dané značky nesehnali, často značí, že právě tento prodejce vám chce prodat falešný výrobek. Pokud tedy jste v obchodě, kde můžete za pár stovek nakoupit světové značky, určitě nebuďte naivní a nenechte se napálit. Čím je potencionální nákup výhodnější, tím víc musíte sledovat originální loga, štítky a kvalitu zboží, stejně jako informace o prodejci tohoto zboží, jakožto i zázemí obchodu a třeba i jeho pověst.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *