Prezident navštívil školu v Brně, hejtman se od jeho návštěvy distancoval

Miloš Zeman

První školní den přišel a náš pan prezident nezahálel. Vyrazil navštívit Základní školu a Mateřskou školu Brno v Merhautově ulici. Pozván byl samotným vedením školy. Jihomoravský hejtman se od jeho návštěvy distancoval. Pozoruhodné a trochu zarážející. Co vlastně prezident žáčkům říkal?

Hladovějící děti

Jen pro dokreslení situace. Přibližně polovina z cca 550 žáků, již navštěvují tuto školu, má doporučení ze speciálně pedagogického centra. Část dětí pochází z romských rodin. Miloš Zeman hovořil ve svém proslovu o tom, že ví o dvou dětech ze zmiňované školy, jež zkolabovaly hladem. Mimo jiné také zmínil místního chlapce, jenž dokázal spořádat 15 knedlíků, což naopak není zrovna málo. Tento chlapec hovořil o tom, že jeho příští porce jídla přijde až v pondělí. Tak se prostě předzásobil. Prezident se divil tomu, co je to za rodiny, jež nedají svým dětem najíst.

Zákon omezující sociální dávky

Právě tento zákon prezident zmínil s tím, že jej podepsal nedávno. Zákon omezí sociální dávky rodičům, jež nesplňují své povinnosti. mimo jiné také ty vyživovací.  Co vlastně popřál dětem? Především kamarády, dostatek jídla a úspěchy.

Hejtman dal od akce ruce pryč

Divit se mu asi příliš nelze. Jednalo se vyloženě o Zemanův záměr. Škola jej pozvala dopisem. Minulý rok měla zahájit vyučování první dáma, nicméně prezident skrze operaci vlastní ruky návštěvu zrušil. Letos přisvištěl armádním speciálem CASA. Hejtman Grolich se dostancoval a na Twitter napsal, že je i v Lánech základní škola.

A fotografie? bohužel žádné nejsou ani na webu Kanceláře prezidenta republiky. Bylo možné požádat o akreditaci. Datum samozřejmě uvedl Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky, a to do pátku 27. srpna 2021, 15:00 hodin. Škoda, zvláštní, že se nemohou licencované fotografie šířit a nejsou ani na webu Hradu…

Zdroj info: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/prezident-zeman-zakladni-skola-vitani-prvnacku-merhautova.A210901_100204_brno-zpravy_krut

Náhledové ilustrační foto: Kancelář prezidenta republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.