Miloš Zeman

Prezident navštívil školu v Brně, hejtman se od jeho návštěvy distancoval

První školní den přišel a náš pan prezident nezahálel. Vyrazil navštívit Základní školu a Mateřskou školu Brno v Merhautově ulici. Pozván byl samotným vedením školy. Jihomoravský hejtman se od jeho návštěvy distancoval. Pozoruhodné a trochu zarážející. Co vlastně prezident žáčkům říkal?

Hladovějící děti

Jen pro dokreslení situace. Přibližně polovina z cca 550 žáků, již navštěvují tuto školu, má doporučení ze speciálně pedagogického centra. Část dětí pochází z romských rodin. Miloš Zeman hovořil ve svém proslovu o tom, že ví o dvou dětech ze zmiňované školy, jež zkolabovaly hladem. Mimo jiné také zmínil místního chlapce, jenž dokázal spořádat 15 knedlíků, což naopak není zrovna málo. Tento chlapec hovořil o tom, že jeho příští porce jídla přijde až v pondělí. Tak se prostě předzásobil. Prezident se divil tomu, co je to za rodiny, jež nedají svým dětem najíst.

Zákon omezující sociální dávky

Právě tento zákon prezident zmínil s tím, že jej podepsal nedávno. Zákon omezí sociální dávky rodičům, jež nesplňují své povinnosti. mimo jiné také ty vyživovací.  Co vlastně popřál dětem? Především kamarády, dostatek jídla a úspěchy.

Hejtman dal od akce ruce pryč

Divit se mu asi příliš nelze. Jednalo se vyloženě o Zemanův záměr. Škola jej pozvala dopisem. Minulý rok měla zahájit vyučování první dáma, nicméně prezident skrze operaci vlastní ruky návštěvu zrušil. Letos přisvištěl armádním speciálem CASA. Hejtman Grolich se dostancoval a na Twitter napsal, že je i v Lánech základní škola.

A fotografie? bohužel žádné nejsou ani na webu Kanceláře prezidenta republiky. Bylo možné požádat o akreditaci. Datum samozřejmě uvedl Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky, a to do pátku 27. srpna 2021, 15:00 hodin. Škoda, zvláštní, že se nemohou licencované fotografie šířit a nejsou ani na webu Hradu…

Zdroj info: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/prezident-zeman-zakladni-skola-vitani-prvnacku-merhautova.A210901_100204_brno-zpravy_krut

Náhledové ilustrační foto: Kancelář prezidenta republiky

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

37 komentářů

 1. Novak Odpovědět

  Pan Hejtman je ubohý trapáček nic jiného ! Z jaké zkur.. strany hejtman je – Piráti Ods Stan Top09 ?!!

  1. pavel Odpovědět

   i mi máme ve františových lázni starostu spíš ubohé zákeřné jelito ktere mluví za nás a nikdo s blbem nesouhlasí taky vykřikoval jen at skusí premier k nám zavítat i mi máme hovado starostu i když není hejtman hrajou si na demokracii ale chovají se jako blb s mozkem kuřete

 2. Jaroslav Odpovědět

  Co nám tím chtěl asi autor sdělit? Je to bída s nouzí. Ukazuje se, že dnes může novináře dělat každý. Cituji: „Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím“. Je to vidět. Mě zase zajímá elektrotechnika, v tomto oboru mám 2 VŠ a také jsem to učil. Ale nemám potřebu hanobit žádného prezidenta této republiky za jidášský groš. Když tak zná ekonomiku, ať mi raději řekne, čím mám v zimě topit? Uhlím, plynem, elektrikou nebo těmi penězi? Řešení je teď na Nobelovu cenu!

 3. Drahomir Duchek Odpovědět

  To musí být pěkná nevychovana svině ten hejtman Grolich který nesahá prezidentovi ani po kotníky, není náhodou černoprdelnik ze stran slepence Spolu až ke dnu. A co ten pisalek Štěpán jeden s novinářských pitomečků jak o takových říká náš pan prezident.

  1. Sohul Odpovědět

   Máte plnou pravdu, lidovci nejhorší lidi, hřeší a pak se pomodlí a myslí si, že jsou očištěni…..

 4. williams Odpovědět

  Citát článku: “ Hejtman Grolich se „dostancoval“ a na Twitter napsal, že je i v Lánech základní škola.“ Páni novináři naučte česky a pravopis s tím související a pak se nazývejte novináři. Jinak jsem na světe 66 let, ale tolik neúcty k prezidentovi této země jsem za celý život nezažil. Je to zároveň i neúcta k jeho voličům. A pan jihomoravský hejtman se může stydět. Prezidentovi republiky je povinován jakousi úctou, ale to asi svědčí o jeho chování.

  1. Břetislav Odpovědět

   Ten člověk, který sedí na hradě nezaslouží žádnou úctu. Je usvědčený lhář a proruský element. Nevím, proč se tomuto člověku platí ze státního rozpočtu let na výlet do školy v Brně. Školy jsou určitě i v blízkém okolí Lán či Prahy. Je vidět, že tento člověk na korunu nehledí.

  2. Petr Odpovědět

   Myslím si, že tento prezident si moc úcty nezaslouží, protože se jako prezident velmi často nechová a ten jeho slovník patří jinam než do prezidentské kanceláře. Jeho voličům to ale evidentně nevadí.

   1. filip Odpovědět

    Sprostá slova jsou součástí českého slovníku. Pokud jste nepostřehl, používají se například i ve filmu či na divadle. jsem rád, že ve vás poznávám jedince, který sprostá slova nikdy zásadně nepoužívá. Měl byste se nechat vycpat a prodat do muzea! 🙂

   2. williams Odpovědět

    Je dobré nazývat věci pravými jmény, aby se nějaký chytrák nepřekrucoval. Voličům to nevadí, protože mu rozumí.

  3. Jana Odpovědět

   A co tolik neúcty pana prezidenta k zákonům a lidem této země, tolik ponižování, tolik hulvátství, tolik lží… Takový prezident si úctu slušných lidí opravdu nezaslouží! Trochu se nad sebou zamyslete, vážený pane

  4. Alena Odpovědět

   Jsem na světě 73 let a až na malé výjimky neměli naši prezidenti úctu k občanům této země, současného nevyjímaje. Proč bych měla mít tedy úctu já k němu. Nemohu být povinována úctou k někomu, kdo lže, vyžívá se v užívání sprostých slov, ponižuje koho může, zneužívá svojí imunitu k nehoráznému pomlouvání lidí a takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho.

  5. Sohul Odpovědět

   Stydím se za takového hejtmana, ale co od lidovců čekat, jsou to podrazáci, kolaborují s každým

 5. Publius Scipio Odpovědět

  Pan hejtman tak nějak nepochopil, že prezident je prezidentem celé republiky, nejen Lán. Zcela zjevně pan hejtman nesouhlasí s demokratickou volbou voličů.

 6. Stanislav Odpovědět

  Pan hejtman je obrovský ignorant demokracie. Měl by se vzpamatovat a začít se chovat demokraticky, i když se mu to nelíbí.

 7. Marie Odpovědět

  Hejtman by potřeboval asi trochu srovnat. To je ten hejtman, co chce na opravu veřejného majetku a skládky po tornádu po státu 15 mld a z krajské pokladny nechce dát ani korunu? Přitom na opravy by stačilo pár milionů, ne mld. On by hejtman potřeboval nejspíš pořádnou kontrolu, než mld od daňových poplatníků.

 8. Jaroslav Odpovědět

  Autor jistě pochopí, abych si o něm stejně jako o hejtmanovi myslel své. Kdybych to měl vyjádřit velmi stručně, poulži bych slovo „ubožáci“. Škoda, že nerespektují výsledky snad zatím ještě svobodných voleb.

 9. filip Odpovědět

  Jenom další plivání na Zemana. To autor ještě nezaznamenal, že každý rok jakýkoli prezident zahajuje školku v nějaké základce? Dokonce i Havel to dělal, ale to soudruhu novináři asi tak osinou mezi půlkami nebylo ….

  1. Marta Havelková Odpovědět

   Jenže – malý rozdíl, Havel byl Havel a Zeman je Zeman, že? A ani argument o nalétaných hodinách neobstojí, páč letadly casa jde dopravovat nejrůznější materiál a nejen toxický odpad, kterým prostě Zeman je.

 10. Jméno mám Odpovědět

  Nebudu se vyjadřovat k tématu, ale mám značný problém s větou: „Minulý rok měla zahájit vyučování první dáma, nicméně prezident kvůli operaci vlastní ruky návštěvu zrušil.“

  Opravdu jste na takovou novinařinu pyšný, pane Štěpáne?

 11. Stana Odpovědět

  Za ty peníze co stál jeho přesun do Brna by obdaroval všechny školy a školky v celé republice

  1. Ja Odpovědět

   Hlupáku .jedna se o pravidelné výcvik a hodiny nutno pro každého pilota naletát..Jinak letaji piloti sami.Osle.

 12. Přemysl Odpovědět

  Mám pocit, ostatně téměř vždy, že „komentáře“ jsou dopředu připravené (mají stejný jazyk, stylistiku atd), psané jedním člověkem, rádoby prostým způsobem oslavují současnou garnituru a tupí všechny ostatní. Aby to tak nevypadalo, je občas vmezeřena i neutrální, ba i mírně kritická glosa. Ale je jich málo a na hlavu kritiků je vzápětí vylito několik kýblů špíny a zvratků. Je mi to velmi líto, i když chápu, že inteligentní nezakomplexovaný jedinec nemá potřebu se exhibovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *