Čínská vláda zakazuje nezletilým hraní videoher

cina-deti

Čínská vláda se rozhodla zpřísnit již tak poměrně striktní pravidla pro nezletilé hráče online videoher. Od drakonických opatření si slibuje omezení „nezdravých kulturních vlivů“ na čínskou mládež. Spolu se zavedením nových limitů představitelé vlády uvedli i to, že budou více kontrolovat poskytovatele herního online obsahu, aby je donutili zajistit dodržování pravidel ze strany hráčů.

Zpřísnění přísných pravidel

V roce 2019 se čínská vláda rozhodla bojovat proti stále většímu problému závislosti na online hrách mezi mladistvými. Zavedla proto pro hráče mladší 18 let limit 90 minut hraní ve všedních dnech a 3 hodin v pátek či o víkendu.

V pondělí nicméně přišla vláda s dalším zpřísněním. Čínské děti a teenageři budou mít hraní online her v pracovní dny úplně zakázané a o víkendech či svátcích omezené na jednu hodinu. V odůvodnění nařízení vláda uvedla, že „mnoho rodičů si v poslední době stěžuje na rozvoj závislosti svých dětí na online hrách a zhoršující se studijní výsledky, mentální a fyzický stav“.

Nařízení přichází jen krátce potom, co vláda vytáhla do boje proti čínským influencerům a internetovým celebritám. Vláda např. zakázala vytvářet žebříčky jejich popularity, chce kontrolovat fancluby a některé z idolů čínských teenagerů dokonce obvinila z daňových úniků apod.

online-hry-deti

Foto: Pixabay

Firmy pod kontrolou

Reálně leží odpovědnost za dodržování limitů pro dětské hraní na poskytovatelích online her. Ti se k vládnímu nařízení staví oficiálně velmi ochotně. Těžko si však lze představit, že by tomu v Číně mohlo být jinak. Stejné to bude s rodiči, mezi kterými panuje také zdánlivý koncenzus a souhlas s vládní politikou.

Otázkou je, nakolik budou čínští teenageři schopní nalézat cesty, jak nařízení obcházet. Stejně tak lze možná čekat podobný zásah i proti sociálním sítím, právě ve vztahu k boji proti přílišnému vlivu influencerů- Je ale zřejmé, že Čína to s válkou proti „nezdravým vlivům“ zřejmě myslí opravdu vážně.

Zdroj informací: https://www.nytimes.com/2021/08/27/business/media/china-celebrity-culture.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.