Premiér na hokeji vyvolal na sociální síti negativní reakce: Uživatelé chtěli vědět, zdali si zaplatil vstupenku

Petr Fiala

Mistrovství světa v hokeji máme za sebou. Se skvělou zlatou tečkou. Na šampionát se valí pouze chvála a jsme právem na naše hokejové hrdiny pyšní. Dostat se do samotné haly na finále bylo velmi složité. Překupníci dokonce prodávali lístky za 50 000 korun, nicméně i ty mnohdy místa v aréně nezaručovaly. Podobně tomu bylo i ve čtvrtfinále a semifinále. Běžný člověk měl zkrátka problém, což by nebylo nic zvláštního. Na hokej se přijela podívat takém honorace, tedy nejvyšší státní činitelé. Ti pochopitelně také sdíleli své zážitky a fotografie. Premiér Petr Fiala za své snímky na sociální síti X zrovna dvakrát pochválen nebyl.

Uživatelé se ptali na cenu lístku pro premiéra

Jedna z prvních reakcí na fotografie premiéra s šéfkou Sněmovny Pekarovou Adamovou a ministrem vnitra Rakušanem. Fanoušci se jednoduše ptali, na kolik vyšel premiéra lístek a zdali ho platil ze svého. Samozřejmě dodávali, že nejspíše lístky platíme my z našich daní. Vyjádřili také radost, že premiér je hodně nahoře a nedostane pukem. Byl tedy v bezpečí. Možná trochu česká závistivost, možná otázka na místě…

Nejste smutný, že vás porazili Češi?

Také tuto otázku pokládal jeden z uživatelů s tím, že se u ní objevila americká vlajka jako narážka na pomoc Ukrajině a komunikaci se Spojenými státy americkými. Poznámka, která mně přišla spíše trapná, ale každý to má jinak.

Pokažený dojem z utkání

Někteří uživatelé to tak měli. Naráželi hlavně na přítomnost šéfky Sněmovny a ministra vnitra. Možná by návštěva samotného premiéra někde v hledišti až tak trnem v oku lidem nebyla. Ostatně o samotném prezidentovi se skoro nepsalo a na hokej se byl podívat také.

Politika na hokej nepatří

Podle některých uživatelů to tak. Slušný sport si nezaslouží špinit právě politikou jako takovou. Jako politik bych raději přišel neformálně oblečený a snažil se co nejvíce maskovat, pokud by to šlo. Každý to má ale jinak.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-listek-na-hokejove-finale-za-50-tisic-riziko-podvodu-je-pritom-velke-40473441

Premiér Fiala s dalšími politiky na hokeji: Náhledové foto Petr Fiala/ sociální síť X 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.