Češi prosázeli přes 2,6 miliardy korun na MS v hokeji

Teprve potřetí hostilo Česko mistrovství světa v hokeji a ve dvou případech překonalo divácký rekord. Letošní mistrovství světa překonalo předchozí rekord, který byl rovněž stanoven v Česku, a to v roce 2015. A až na třetí pokus se podařilo českému týmu získat medaili, a to rovnou zlatou. Spanilá jízda české hokejové reprezentace skončila vysněnou zlatou medailí, když se ve třetí třetině vůbec poprvé střelecky prosadil David Pastrňák a výhru definitivně pojistil jeho jmenovec Kämpf. Kromě historického domácího zlata, rekordu v počtu diváků, byl rekord překonán také v sázkových kancelářích (Tipsport, Chance, Fortuna), kde k nedělnímu dopoledni Češi prosázeli minimálně částku ve výši 2,6 miliardy korun.

Češi věřili české hokejové reprezentaci

Po nevydařených zápasech českých hokejových her a jmenování nominace, sklidil Radim Rulík vlnu kritiky za výběr týmu. První zápasy ale ukázaly, že nominovaný tým vyzařuje sílu a odhodlání. Dodatečné povolání posil z NHL posunulo herní projev týmu na vyšší úroveň. Právě Pavel Zacha rozhodl šťastným gólem ve čtvrtfinále zápas proti USA. Martin Nečas byl u čtyř gólů v semifinálovém zápase proti Švédsku a nejsladší byl vítězný gól Davida Pastrňáka v samotném finále.

Jak Češi působili ze začátku konzervativně a věřili spíše favoritům, postupem času volili sázky spíše podle srdce. Ve finálovém zápase byl stanoven kurz na Česko ve výši 2,1. Na stříbrné Švýcarsko byl kurz ve výši 3,1. I přesto, že byl český tým favorizován, samotná hra byla vyrovnaná. Až 90 % sázejících ale věřilo domácímu týmu, zbytek vsadil na remízu nebo úspěch Švýcarska. Vůbec poprvé byli Češi pasováni do role favorita ve vyřazovacích částí. Proti USA byl kurz na Česko ve výši 2.73 a proti Švédsku dokonce 3.14. Před začátkem turnaje byl kurz na vítězství Česka ve výši 8.5.

Překonání prosázené částky

Největší žně zažily sázkové kanceláře při mistrovství světa ve fotbale v Kataru 2022. Tehdy Češi prosázeli 1,88 miliardy korun. Nyní výsledná částka přesahuje 2,6 miliardy korun. Velký podíl má na tom také česká hokejová reprezentace, která se stala mistrem. V průměru sázející sázeli tikety ve výši 350 korun. Nejvíce prohrál jeden sázející, když mu nevyšel zápas mezi Švédskem a Finskem a přišel o 250 tisíc korun. Největší štěstí měl jeden sázející, který vsadil na remízu Kanady s Rakouskem za stavu 6:1 pro Kanadu. Během toho stavu se pohyboval kurz 800:1 a výherce si vydělal 160 tisíc korun.

Zdrojhttps://www.e15.cz/byznys/sazkari-vsadili-na-finale-mistrovstvi-sveta-v-hokeji-2-6-miliardy-veri-ve-vitezstvi-ceskeho-tymu-1415992https://echo24.cz/a/HBmUk/zpravy-domov-cesko-se-pripravuje-na-finalove-hokejove-klani,https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sport-hokej-ms-v-hokeji-cesi-se-utrhli-rekordne-riskuji-na-hokej-uz-vsadili-pres-dve-miliardy-252567

Náhledové foto: