Jaká je pravděpodobnost, že se znovu shledáte s ukradeným autem

auto

Čísla ukradených aut dosáhla za minulý rok nemalého počtu. Ukradeno bylo celkem 1949 aut. Odcizeno bylo nejvíce škodovek, Toyot, luxusních BMW i Mercedesů. I přes snahu policistů se stále nedaří všechna odcizená vozidla vypátrat, vrátí se pouze jedno z deseti.

S návratem ukradeného auta moc nepočítejte

Šance na vrácení kradeného auta je téměř nulová. Vrací se zpět jen pouhá desetina z celého vozu. Dohledat pachatele je téměř nemožné. Podle všeho se i přesto počty krádeží snížily. Mohou za to především modernější prvky zabezpečení. Vozidla jsou daleko lépe zabezpečena, i přesto se však stává, že z parkovišť mizí, a to i na zcela veřejných místech. Řada aut se pak odcizuje za záměrem získat jen konkrétní součástky.

auto

Foto: Pixabay

Aut se krade méně

V roce 2021 bylo odcizeno 2336 aut, o rok později, v roce 2022, bylo nahlášeno 2593 odcizených vozů. Za loňský rok počty odcizených vozů klesly na 1949 vozů. Krádež na první pohled často ani nepoznáte. Pachatelé používají k vykradení vozidla falešné, dobře zkopírované klíče, pomocí niž se dostanou snadno dovnitř. Na první pohled nebudí rozruch žádným hlukem, proto si zlodějů často ani nevšimnete, i když stojí přímo vedle vás.

Odcizení vozidla hrozí kdykoliv, nejvíce jsou sice zasaženy ty, které jsou nejméně na očích, krádeží probíhá nejvíce za setmění, ale jak bylo uvedeno, krade se kdekoliv a kdykoliv.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/finance-z-kradenych-aut-se-vrati-jedno-z-deseti-40472277

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.